Dzielni kierowcy ponownie „Na lodowym szlaku”

Dzielni kierowcy tirów przewożących specjalistyczne ładunki po raz kolejny wracają na lodowy szlak – tylko w kanale HISTORY. Życie od śmierci dzieli tu jeden błąd na drodze, fatalna pogoda czy nieprzewidziane zagrożenie. Czwarty sezon serialu “Na lodowym szlaku” przenosi się na Alaskę poza koło polarne. To właśnie tutaj grupa doświadczonych kierowców zmierzy się z jak dotąd najtrudniejszymi i najniebezpieczniejszymi ze wszystkich tras.

Kierowcy, którzy mają za zadanie w niecałe trzy miesiące dostarczyć ogromną ilość ładunków na pola naftowe w North Slope na Alasce, muszą dać z siebie wszystko, aby zdążyć na czas. Lodowe szlaki Alaski są o wiele trudniejsze niż w innych zakątkach świata. Trzeba przygotować się na mordercze, kilkusetkilometrowe trasy urozmaicone takimi atrakcjami, jak strome i oblodzone zbocza gór, zamarznięta tundra czy tez zdradliwe lodowe odcinki Oceanu Arktycznego. Kierowcy oraz ich maszyny, zdani tylko i wyłącznie na siebie, na każdym kroku muszą zmagać się z żywiołami natury i trudnymi warunkami terenowymi. Aby przetrwać, trzeba mieć dużo siły i tyle samo szczęścia. Wielu doświadczonych kierowców straciło tutaj życie, pokonani przez nagłe załamania pogody, zamiecie czy też zdradliwy teren.

Serial “Na lodowym szlaku” to pasjonująca kronika przygód, ludzkiej wytrwałości i pomysłowości, a przede wszystkim wyzwań, z jakimi muszą radzić sobie kierowcy podróżujący po lodowych trasach. Zły wybór drogi, kaprysy pogody, nieprzewidziane zdarzenie na trasie – wszystko to sprawia, że codziennie każdy z nich może znaleźć się w sytuacji, kiedy ryzykuje życiem. Jazda po morderczych szlakach koła podbiegunowego to ekstremalne doświadczenie nawet dla najbardziej doświadczonych i wytrwałych kierowców.