Edukacja przyszłości – programowanie i majsterkowanie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o tym, jak powinno wyglądać nauczanie w Polsce.

W polskiej dyskusji na temat edukacji cały czas mówi się przede wszystkim o liczbie lat nauki, wieku uczniów, sensie istnienia gimnazjów itd. Prawie nie słychać natomiast rozważań na temat tego, w jaki sposób i czego powinno się uczyć w szkole. Owszem, planowany jest pilotaż nauki programowania, ale czy samo programowanie wystarczy? A może potrzebna jest bardziej gruntowna zmiana w podejściu nauczycieli, uczniów i ich rodziców?

Edukacja i programowanie to wątki często powracające w mojej audycji. Tym razem do studia TOK FM zaprosiłem:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o cyfrowych wakacjach, nowych technologiach w edukacji, nauce programowania w szkołach i nawet wcześniej oraz o majsterkowaniu i robotach. A oto krótki film o tym, jak się buduje inteligentne miasto:

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 16 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!