Eksperymentarium Da Vinci Learning, czyli edukacyjna przygoda dla całej rodziny

19 października w godz. 11.00 – 19.00 mieszkańcy Warszawy – od tych najmniejszych, po starszaków, będą mogli przeżyć wielką edukacyjną przygodę. Do Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie zawita Eksperymentarium Da Vinci Learning.

Nauka jest wszędzie, nawet w lemoniadzie! Uruchom z nami zjawiskową maszynę do produkcji lemoniady, zajrzyj do wnętrza gigantycznego ucha, by zobaczyć jak jest zbudowane, bądź świadkiem wybuchowych eksperymentów! Da Vinci Learning zaprasza wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, by razem z nami odkrywali świat i poszerzali swoje horyzonty. Dzięki temu żaden maluch nie będzie już uważał, że nauka to nuda. Przekonacie się, że zdobywając wiedzę można się świetnie bawić.

Element centralny wydarzenia to budowa maszyny do produkcji lemoniady. Urządzenie będzie powstawało w muzeum przez tydzień, a w sobotę wspólnymi siłami wprawimy mechanizm w działanie. Jej twórcami będzie dwójka młodych projektantów: Aleksandra Mirecka oraz James Shaw, absolwenci ASP w Warszawie oraz londyńskiego Royal College of Art.

Podczas eventu będziemy świadkami powstania giganta produkującego najlepszą lemoniadę
pod słońcem!

Na fanów chemii będzie czekało spektakularne stanowisko chemiczne, gdzie na naszych oczach dojdzie do erupcji wulkanów, strzałów, fajerwerków i wielu innych spektakularnych doświadczeń. Będzie wybuchowo i niezwykle zabawnie.

Spodziewane są także inne naukowe atrakcje. Partner wydarzenia – UPC Polska szykuje dla gości interaktywną przygodę z nauką. A co się za tym kryje? O tym przekonają się wszyscy, którzy odwiedzą nas już 19 października.

Edukacyjny kanał telewizyjny dla całej rodziny zaprasza do Eksperymentarium Da Vinci Learning
na wspólną przygodę z nauką i techniką. Bo przyjemnie jest wiedzieć i zdobywać wiedzę!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.