Ten rower jest tani, składany i elektryczny. Czego chcieć więcej?

Firma ADO znana ze swoich ciekawych innowacji na rynku rowerów elektrycznych, rozpoczęła nową kampanię na Indiegogo dla swojego najnowszego modelu – ADO Air Carbon.
Ten rower jest tani, składany i elektryczny. Czego chcieć więcej?

Elektryczny rower ADO Air Carbon już dostępny. Łączy niską cenę i imponujące funkcje

Firmę ADO powinniście już kojarzyć, ale jeśli nigdy o niej nie słyszeliście, to co nieco na temat jej podejścia do produkowania e-bike możecie przeczytać w moim teście jednego z oferowanych przez tego producenta rowerów. Ten test sprzed kilku lat przypomina mi, że jeśli na czymś ADO zna się dobrze, to ewidentnie na składanych rowerach elektrycznych, które ciągle są ulepszane, a ich projekt odpowiednio dostosowywany. E-bike ADO Air Carbon jest tego świetnym przykładem.

Czytaj też: Co powiesz na lot z rowerem? Firefly MiniVelo zmieścisz w walizce

Mimo zapewnień ADO Air Carbon ewidentnie nie jest najlżejszym składanym e-bike. Przez swoje 12,5 kg jest znacznie cięższy od m.in. 10,3-kilogramowego Hummingbird czy 11,4-kg Modelu C od Yikebike, ale jednocześnie jest znacznie lżejszy od 16-kg Ado Air, który zadebiutował w zeszłym roku. Powód tego spadku wagi jest spowodowany zastosowaniem nie aluminiowej ramy, a tej z włókna węglowego. Wszystko to przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny, jak na tak zaawansowany elektryczny rower z myślą o użytkownikach, którzy poruszają się głównie po mieście.

W piaście tylnego koła Air Carbon znalazł się silnik elektryczny Bafang o mocy 250 W, który zapewnia do 25 km/h wspomagania pedałowania w połączeniu z dwustronnym czujnikiem momentu obrotowego dla płynnego przyspieszenia. Ten silnik zasila akumulator zintegrowany ze sztycą siodła o napięciu 36 V/9,6 Ah, która oferuje około 100 km zasięgu przy najniższym ustawieniu wspomagania pedałów. Ten e-bike można też złożyć do wymiarów 900 × 500 × 660 mm, kiedy to największym elementem stają się 20-calowe koła z oponami odpornymi na przebicia.

Czytaj też: Expression E+ robią wrażenie. Oto nowe elektryczne rowery od Giant

Inne elementy osprzętu obejmują hydrauliczne hamulce, ale (co ciekawe) na podpórkę i składane platformy pedał nie macie co liczyć. Możecie za to cieszyć się z kolorowego wyświetlacza o stopniu ochrony IPX7, który ułatwia monitorowanie statystyk roweru. Sam e-bike jest również wyposażony w moduł Smart Connect do śledzenia GPS i powiadomień antykradzieżowych, ale nie posiada systemu przerzutek, bo zamiast tego opiera się na napędzie paskowym.

Czytaj też: Elektryczny rower idealny? Przejedziesz nim po mieście i górach, a na koniec złożysz do kostki

Aktualnie ADO zapewnia możliwość kupienia Air Carbon w ramach sfinansowanej już kampanii na Indiegogo w cenie 1935 dolarów, która obejmuje dwa dodatku, bo czytnik linii papilarnych oraz torby na akcesoria.