Epson WorkForce – 50% ograniczenie kosztów druku

Atramentowe jedno i wielofunkcyjne drukarki serii WorkForce Pro zaprojektowane zgodnie z nową strategią Epsona „Z myślą o biznesie” pozwalają ograniczyć koszty druku do 50%.

Sierpień 2011 — Elementem nowej strategii firmy Epson – „Z myślą o biznesie” (ang. Engineered for Business) jest projektowanie drukarek tak by gwarantowały wysokiej jakości, trwałe wydruki, wysoką wydajność, niewielkie zużycie energii i niskie koszty eksploatacji.

Zgodnie z tą filozofią zaprojektowane zostały dwie serie drukarek atramentowych WorkForce Pro – jednofunkcyjne WP-4000 i wielofunkcyjne WorkForce Pro WP-4500. Drukarki z obydwu serii oferują laserową jakość wydruków, podobną wydajność i niezawodność oraz co bardzo istotne – do 50% niższy koszt wydruku strony w porównaniu do konkurencyjnych drukarek laserowych1. Te szybkie drukarki atramentowe są realną alternatywą wobec produktów laserowych i dodatkowo zapewniają większe oszczędności dzięki superszybkiej funkcji automatycznego druku dwustronnego, który ogranicza zużycie papieru.

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych daje m.in. możliwość stosowania ekonomicznych, dużych pojemników z atramentem umożliwiających druk do 3.400 stron w rozdzielczości 4800 x 1200 dpi – co stanowi więcej niż mogą zaoferować porównywalne drukarki laserowe. Dodatkową korzyścią jest wyraźniejszy tekst oraz ostrzejsze i lepiej nasycone barwnie obrazy.

Pierwsze produkty z serii WorkForce ppojawia się na polskim rynku w połowie września 2011 r. Dodatkowe modele z obsługą PDL dla złożonych środowisk IT, w tym PCL6, PCL5c i Adobe PostScript 3 zapowiadane są na jesień tego roku.

„Linia WorkForce Pro to mocno konkurencyjna seria urządzeń dla biznesu: nowa nazwa, nowe podejście – zgodne ze strategią Engineered for Business – opiera się na wyborze, wydajności, oszczędności i ekologii” – powiedział Andrew Semple, kierownik business imaging w Epson Europe. “Wiemy, czego potrzebują firmy: wysokiej jakości, niezawodnych, funkcjonalnych, wydajnych i oszczędnych produktów. Wcześniej firmy musiały z czegoś rezygnować, ale z serią WorkForce Pro, mogą mieć to wszystko na raz.”