Face of Poland – Perfekcyjny portret

Nietypowe selfie, portret bliskiej osoby, a może zdjęcie opowiadające ciekawą historię nieznajomego. W poszukiwaniu perfekcyjnego portretu National Geographic Polska wspólnie z Huawei zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Face of Poland”. Na autorów 3 najciekawszych zdjęć czeka udział w warsztatach z fotografem Tomkiem Golą, a także smartfony Huawei P10 wyposażone w aparat zaprojektowany we współpracy z legendarną firmą Leica.

Fotografia portretowa to jeden z najwszechstronniejszych tematów fotograficznych, ale też bardzo trudna kategoria zdjęć. Dlatego podjęliśmy wyzwanie i zadedykowaliśmy jej specjalny konkurs fotograficzny. Chcemy wspólnie z naszymi czytelnikami, pasjonatami fotografii, znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki powinien być ten perfekcyjny portret – wyjaśnia Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska. 

Ile twarzy, tyle historii do opowiedzenia. Poza odpowiednim światłem, kwestią kluczową w fotografii portretowej jest kontekst, historia, która odgrywa szczególne znaczenie. Z niecierpliwością czekam na zgłoszenia konkursowe i możliwość pracy na wspólnych warsztatach – dodaje Tomek Gola, fotograf i juror konkursu Face od Poland.

Wszyscy miłośnicy fotografii portretowej mogą nadsyłać swoje prace do 29 października br. poprzez stronę http://faceofpoland.national-geographic.pl/
Mecenasem konkursu Face of Poland jest firma Huawei. Na autorów 3 najciekawszych zdjęć czekają smartfony Huawei P10 oraz udział w warsztatach z fotografem Tomkiem Golą.

O warsztatach

Warsztaty fotograficzne z Tomkiem Golą będą składały się z trzech części:
•    Grupowe zajęcia plenerowe (3 godziny)
•    Praca indywidualna (1 godzina)
•    Warsztaty techniczne – edycja i archiwizacja zdjęć (3 godziny)

Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie wykonywał zdjęcia smartfonem Huawei P10. 
W ramach zajęć plenerowych planowany jest spacer po Warszawie w poszukiwaniu perfekcyjnych portretów. Najlepsze zdjęcia z warsztatów zostaną opublikowane na łamach magazynu National Geographic Polska. Termin warsztatów: 3 listopada 2017 r.

O Huawei P10

Huawei P10 został wyposażony w podwójny aparat ze specjalnym trybem portretowym, który powstał we współpracy z legendarną firmą Leica.  Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej technologii wykrywania twarzy, czujnik jest w stanie zbadać aż 190 cech związanych z mimiką i kolorem cery. Wiedza zebrana przez czujniki wykorzystywana jest do korekcji oświetlenia. W efekcie otrzymane zdjęcia mogą konkurować ze zdjęciami wykonanymi klasycznymi aparatami. 

Więcej:Huawei