Festiwal Podróżników National Geographic – zainspiruj się!

Zbliża się pierwszy Festiwal Podróżników National Geographic – zapraszamy Was już 4 czerwca 2016 do warszawskiej Kinoteki.

4 czerwca 2016 warszawska Kinoteka wypełni się historiami z najdalszych zakątków świata! Podczas pierwszej edycji Festiwalu Podróżników National Geographic spotkamy się z fotografami, blogerami i podróżnikami, których łączy wspólna pasja – odkrywanie  świata. Aleksandra Gumowska opowie o czarach na Wyspach Trobrianda, Małgorzata Szumska o wyprawie przez Rosję, a Andrzej Bargiel o swoim narciarskim projekcie Hic Sunt Leones. Z Mateuszem Waligórą przeniesiemy się do Peru, a legendarny Tony Halik powróci w opowieściach Elżbiety Dzikowskiej i Mirosława Wlekłego. Duet Krzysztofa Starnawskiego i Marcina Jamkowskiego zdradzi nam sekrety podwodnego świata, Sebastian Kawa opowie, jak lata się szybowcem w Himalajach, a Tomasz Tomaszewski – o tym, że najlepsze zdjęcia robi się… w Polsce.

Nie zabraknie też blogerów: Ola i Karol z Busem przez Świat, Łukasz Supergan, Patryk Świątek, Michał Pater i Kajtostany  podzielą się swoimi sposobami na tanie podróżowanie w panelu dyskusyjnym, a Anna, Tom, Hania i Mila z The Family Without Borders powiedzą o tym, ile zyskuje podróżujące dziecko (i jego rodzic!). 

Oprócz spotkań z gośćmi, zapraszamy także na 4 projekcje filmowów dokumentalnych: „Badjao. Duchy z morza” (reż. Eliza Kubarska, opowieść o ludziach-rybach z Borneo), „Dwoje na K2” (reż. Dariusz Załuski, historia wyprawy na K2), „Sól ziemi” (reż. Juliano Ribeiro Salgado i Wim Wenders, portret  fotografa Sebastião Salgado) i „Ludzie duchy” (reż. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz, opowieść o tanzańskich albinosach).

Bilety dostępne będą w przedsprzedaży online od 4 maja 2016 r. a w kasach Kinoteki od 20 maja. Cena wstępu na każde wydarzenie – 10 zł.

Zainspiruj się historiami podróżników, zobacz najciekawsze miejsca z całego świata i zaplanuj własną wyprawę!

Orange od lat dba o komunikacyjne potrzeby turystów, oferując korzystne plany taryfowe z wbudowanymi pakietami minut na rozmowy w Unii Europejskiej i pakietami danych do łączenia się z internetem. Teraz, wyjeżdżając za granicę, możemy mieć pewność, że najlepszą ofertę wybieramy od Orange. W abonamencie za 89,99 zł z telefonem lub za 59,99 zł bez telefonu otrzymujemy co miesiąc aż 400 minut na rozmowy przychodzące i wychodzące na terenie Unii Europejskiej, do tego pakiet 100 MB również w Unii oraz pakiet 100 minut na połączenia międzynarodowe. Dzięki temu każdy podróżnik szybko odkryje, że koszty roamingu praktycznie go nie dotyczą. Czy pisze bloga z wyprawy, czy sprawdza daną trasę, już nie musi się obawiać, że po powrocie przyjdzie mu się zmierzyć z wysokim rachunkiem za swoją pasję podróżowania.

Marka Jeep wyznacza  trendy w segmencie aut terenowych. W swoim portfolio ma doskonałe modele: Jeep Grand Cherokee, Jeep Cherokee, Jeep Renegade, Jeep Compass oraz Jeep Wrangler.

Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) jest wiodącym ubezpieczycielem, specjalizującym się w ubezpieczeniach podróży. Firma o ponad 100-letniej tradycji, reprezentowana jest w przeszło 21 krajach na całym świecie. Na polskim rynku działa od ponad 11 lat i współpracuje z czołowymi polskimi touroperatorami i biurami podróży. Co roku ubezpieczamy podróże 2 milionów Polaków!

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Jesteśmy firmą innowacyjną, kreatywną, ale także odpowiedzialną społecznie, która stale się rozwija, by wyprzedzać potrzeby rynku i klientów, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów. Cieszy nas to, że dzięki Totalizatorowi Sportowemu rzesze Polaków mogły i nadal mogą cieszyć się z wygranych, setki, jeśli nie tysiące, mogły zrealizować nawet najśmielsze marzenia, a miliony uczestniczyły w wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych, które mogły zostać zrealizowane dzięki funduszom przekazywanym przez spółkę.