Festiwal robotów w Poznaniu

Kolejna edycja jednego z największych festiwali robotyki w Polsce odbędzie się 18 maja w Poznaniu!

Podczas CybAiRBot 2013 na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej będzie można  nie tylko zobaczyć walczące ze sobą najlepsze roboty z całego kraju, ale także dowiedzieć się, czym jest inteligencja budynkowa.

CybAiRBot 2013 to atrakcja przede wszystkim dla konstruktorów. Stworzone przez nich roboty będą walczyć w kilku kategoriach o ufundowane przez sponsorów – firmy Volkswagen i Fibar Group – nagrody, których pula przekracza 20 tys. zł.

Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnie też pasjonatów nowinek technologicznych, chcących zobaczyć z bliska profesjonalne roboty, a także poznać ich twórców. Dla młodszych uczestników przygotowano warsztaty, z kolei dla starszych – szereg wykładów otwartych oraz prezentacji nie tylko na temat robotyki, ale też innych nowoczesnych technologii. Będą one dotyczyć między innymi inteligentnych domów – innowacyjnego rozwiązania, które pozwala zautomatyzować pracę wszystkich domowych urządzeń.

– Podczas wykładów powiemy, jak to możliwe, że dziś żelazko czy światło możemy wyłączyć smartfonem, gdy już jesteśmy w drodze do pracy lub jak dom może nas przywitać po powrocie. Zdradzimy, kim jest tajemnicza wirtualna asystentka LiLi i w czym może nam pomóc. Opowiemy też, na czym polega inteligencja systemu. A co najważniejsze – udowodnimy, że na takie udogodnienia nie musimy wydawać dużych sum – mówi Maciej Fiedler, prezes Fibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. – Podczas festiwalu zainaugurujemy także konkurs, w którym nagrodą będzie płatny staż w naszej firmie – dodaje.  

Festiwal Robotyki CybAiRBot 2013 odbędzie się 18 maja 2013 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2). Wykłady otwarte na temat inteligentnego systemu FIBARO zaplanowano na godz. 11.30, 13.00, 14.00 i 14.30 w sali C3.