Już w 15 października na Blu-Ray ukaże się 13 niezwykłych filmów Discovery: SZALONE SIŁY NATURY, WIZJA APOKALIPSY, SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚI 1-3, ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI CZĘŚCI 1-3 oraz 5 tytułów z serii DISCOVERY ATLAS:

Odkryte tajemnice AustraliiOdkryte tajemnice BrazyliiOdkryte tajemnice FrancjiOdkryte tajemnice WłochOdkryte tajemnice Japonii

SERIA DISCOVERY ATLAS

Doskonale zrealizowane filmy, prezentujące egzotyczne podróże przeplatające współczesność, tradycyjne zwyczaje i historię. Seria obejmuje łącznie 10 tytułów – idealnych dla każdego turysty i podróżnika, który chce poszerzyć swoją wiedzę przed wyruszeniem w podróż lub utrwalić wspomnienia z odbytej wycieczki. 3 września ukaże się 5 tytułów z serii:

ODKRYTE TAJEMNICE  AUSTRALII

Niezwykły film dokumentalny prezentujący prawdziwe oblicze Australii, kontynentu wielkości USA. O swoim rodzinnym kraju i jego nieodkrytych sekretach opowiada Russell Crowe, który jest narratorem filmu. Dokument w barwny sposób przedstawia rolę, jaką odegrała historia, geografia, kultura oraz religia i środowisko naturalne w kształtowaniu mentalności mieszkańców Australii. W programie odwiedzimy ogromne pustynie i egzotyczne rafy koralowe, poznamy śmiercionośne stworzenia i przedziwne zwyczaje Aborygenów. Australia to jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, panujące tam warunki pogodowe śmiało można nazwać ekstremalnymi. Jacy są ludzie, którzy tam mieszkają? Discovery zaprasza w podróż przez australijskie bezdroża.

ODKRYTE TAJEMNICE  BRAZYLII

Brazylia to największy i najbardziej zróżnicowany pod względem geografii i kultury kraj w Ameryce Południowej. Dzięki Discovery widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję poznać i zwiedzić prawdziwą Brazylię – od wilgotnych lasów podzwrotnikowych przez suche stepy i piaszczyste plaże aż po wzniosłe, ośnieżone górskie szczyty. Podczas tej podróży można natknąć się na rdzenne plemiona z Amazońskiej Dżungli, które w codziennej pracy nadal posługują się narzędziami jeszcze z epoki kamienia łupanego. Film „Atlas Discovery: Odkryte tajemnice Brazylii” udowadnia, że ten kraj mylnie był dotąd kojarzony jedynie z barwnym karnawałem w Rio i piłką nożną. Prawdziwa Brazylia to także bujne lasy deszczowe
i loty kosmiczne.

ODKRYTE TAJEMNICE  FRANCJI

Jedyny kraj Europy Zachodniej, który posiada zarówno wybrzeże śródziemnomorskie jak i atlantyckie – Discovery Atlas zaprasza w podróż po Francji, jakiej nie znacie. Rozpoczynamy na pofałdowanych równinach północy, następnie przez Pireneje do Bretanii, by zakończyć na ośnieżonych stokach Alp. Tak duże zróżnicowanie krajobrazu, klimatu i roślinności powoduje, że Francuzi niechętnie opuszczają
swoją ojczyznę będąc jednym z najbardziej upartych i zamkniętych na inne kultury narodów świata. Dokument pokazuje, co to znaczy być prawdziwym Francuzem i na czym polega prowokacyjna natura mieszkańców kraju nad Sekwaną. Po obejrzeniu tego filmu Francja z pewnością nie będzie się kojarzyła jedynie z Wieżą Eiffla i Łukiem Triumfalnym, a narracja Candice Bergenand pozwoli wczuć się w klimat paryskiego życia.

ODKRYTE TAJEMNICE  WŁOCH

Pizza, spaghetti, krzywa wieża w Pizie – to standardowe skojarzenia większości osób z Włochami. Z pewnością film dokumentalny przygotowany przez Discovery pozwoli poszerzyć horyzonty. Włochy to przecież także zielone drzewa oliwne w Toskanii, antyczne rzymskie Koloseum, groźny Wezuwiusz i przepiękne pływające miasto -Wenecja. Italia to nie tylko śnieżne szczyty Alp i spalona słońcem, niemal pustynna Sycylia, ale także niezwykli mieszkańcy kształtowani przez 2000 lat bogatej historii i kultury. Dokument „Atlas Discovery: Odkryte tajemnice Włoch” realizowany był prawie przez rok. Jest to zapis niezwykłej włoskiej podróży, podczas której realizatorzy dowiadują się co to naprawdę znaczy ”dolce vita”, a wszystko to opowiedziane zmysłowym głosem Isabeli Rossellini.

ODKRYTE TAJEMNICE  JAPONII

Discovery Atlas zaprasza w niezwykłą podróż do Kraju Wschodzącego Słońca. Naszymi przewodnikami po tym pięknym i nieznanym regionie będą rybak z małej wioski, urodziwa gejsza, artysta wykonujący misterne tatuaże i projektant nowoczesnych robotów. Dzięki ich opowieściom zrozumiemy co to znaczy, że Japończycy są narodem jutra i strażnikami przeszłości. Dowiemy się także, jak wyspiarskie położenie, a tym samym geograficzne odseparowanie od innych narodów i polityka izolacjonizmu wpłynęły na mentalność mieszkańców tego kraju. Dokument prezentuje nie tylko bogatą historię Japonii, jej geografię, architekturę i codzienne zwyczaje, ale także ukazuje tajniki duszy współczesnych Japończyków.

15 października na Blu-ray ukaże się także wyjątkowa seria filmów traktująca o życiu na Ziemi i przyszłości planety :

SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚCI 1-3ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI, CZĘŚCI 1-3WIZJA APOKALIPSY SZALONE SIŁY NATURY

SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚCI 1-3

Niezwykła seria przyrodnicza z udziałem Jamiego Crawforda, który przemierza trudno dostępne tereny o niezwykle ciężkich warunkach klimatycznych w poszukiwaniu najbardziej niesamowitych umiejętności adaptacyjnych zwierząt. Jamie odwiedza m.in. pustynię w Namibii - jedno z najbardziej nieprzystępnych miejsc, którego krajobraz ukształtowały najwyższe na świecie wydmy. Przemierza lasy Borneo, Australię i Peru. Odkrywa Afrykę Południowa, Florydę, Ekwador i Tanzanię, którą zamieszkują m.in. hieny i kobry. Ostatnia, trzecia część prowadzi nas do Arizony - jednego z najbardziej wysuszonych miejsc na ziemi. Jamie bada także faunę Alaski, Madagaskaru, Chorwacji i Szkocji.

ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI, CZĘŚCI 1-3