Filmy Discovery na Blu-ray

Galapagos Films prezentuje ofertę niezwykłych filmów produkcji Discovery, które po raz pierwszy zostaną wydane na Blu-Ray w jakości w high-definition! Każdy film będzie dostępny z polskim lektorem oraz w wersji oryginalnej.

Już w 15 października na Blu-Ray ukaże się 13 niezwykłych filmów Discovery: SZALONE SIŁY NATURY, WIZJA APOKALIPSY, SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚI 1-3, ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI CZĘŚCI 1-3 oraz 5 tytułów z serii DISCOVERY ATLAS:

Odkryte tajemnice AustraliiOdkryte tajemnice BrazyliiOdkryte tajemnice FrancjiOdkryte tajemnice WłochOdkryte tajemnice Japonii

SERIA DISCOVERY ATLAS

Doskonale zrealizowane filmy, prezentujące egzotyczne podróże przeplatające współczesność, tradycyjne zwyczaje i historię. Seria obejmuje łącznie 10 tytułów – idealnych dla każdego turysty i podróżnika, który chce poszerzyć swoją wiedzę przed wyruszeniem w podróż lub utrwalić wspomnienia z odbytej wycieczki. 3 września ukaże się 5 tytułów z serii:

ODKRYTE TAJEMNICE  AUSTRALII

Niezwykły film dokumentalny prezentujący prawdziwe oblicze Australii, kontynentu wielkości USA. O swoim rodzinnym kraju i jego nieodkrytych sekretach opowiada Russell Crowe, który jest narratorem filmu. Dokument w barwny sposób przedstawia rolę, jaką odegrała historia, geografia, kultura oraz religia i środowisko naturalne w kształtowaniu mentalności mieszkańców Australii. W programie odwiedzimy ogromne pustynie i egzotyczne rafy koralowe, poznamy śmiercionośne stworzenia i przedziwne zwyczaje Aborygenów. Australia to jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, panujące tam warunki pogodowe śmiało można nazwać ekstremalnymi. Jacy są ludzie, którzy tam mieszkają? Discovery zaprasza w podróż przez australijskie bezdroża.

ODKRYTE TAJEMNICE  BRAZYLII

Brazylia to największy i najbardziej zróżnicowany pod względem geografii i kultury kraj w Ameryce Południowej. Dzięki Discovery widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję poznać i zwiedzić prawdziwą Brazylię – od wilgotnych lasów podzwrotnikowych przez suche stepy i piaszczyste plaże aż po wzniosłe, ośnieżone górskie szczyty. Podczas tej podróży można natknąć się na rdzenne plemiona z Amazońskiej Dżungli, które w codziennej pracy nadal posługują się narzędziami jeszcze z epoki kamienia łupanego. Film „Atlas Discovery: Odkryte tajemnice Brazylii” udowadnia, że ten kraj mylnie był dotąd kojarzony jedynie z barwnym karnawałem w Rio i piłką nożną. Prawdziwa Brazylia to także bujne lasy deszczowe
i loty kosmiczne.

ODKRYTE TAJEMNICE  FRANCJI

Jedyny kraj Europy Zachodniej, który posiada zarówno wybrzeże śródziemnomorskie jak i atlantyckie – Discovery Atlas zaprasza w podróż po Francji, jakiej nie znacie. Rozpoczynamy na pofałdowanych równinach północy, następnie przez Pireneje do Bretanii, by zakończyć na ośnieżonych stokach Alp. Tak duże zróżnicowanie krajobrazu, klimatu i roślinności powoduje, że Francuzi niechętnie opuszczają
swoją ojczyznę będąc jednym z najbardziej upartych i zamkniętych na inne kultury narodów świata. Dokument pokazuje, co to znaczy być prawdziwym Francuzem i na czym polega prowokacyjna natura mieszkańców kraju nad Sekwaną. Po obejrzeniu tego filmu Francja z pewnością nie będzie się kojarzyła jedynie z Wieżą Eiffla i Łukiem Triumfalnym, a narracja Candice Bergenand pozwoli wczuć się w klimat paryskiego życia.

ODKRYTE TAJEMNICE  WŁOCH

Pizza, spaghetti, krzywa wieża w Pizie – to standardowe skojarzenia większości osób z Włochami. Z pewnością film dokumentalny przygotowany przez Discovery pozwoli poszerzyć horyzonty. Włochy to przecież także zielone drzewa oliwne w Toskanii, antyczne rzymskie Koloseum, groźny Wezuwiusz i przepiękne pływające miasto -Wenecja. Italia to nie tylko śnieżne szczyty Alp i spalona słońcem, niemal pustynna Sycylia, ale także niezwykli mieszkańcy kształtowani przez 2000 lat bogatej historii i kultury. Dokument „Atlas Discovery: Odkryte tajemnice Włoch” realizowany był prawie przez rok. Jest to zapis niezwykłej włoskiej podróży, podczas której realizatorzy dowiadują się co to naprawdę znaczy ”dolce vita”, a wszystko to opowiedziane zmysłowym głosem Isabeli Rossellini.

ODKRYTE TAJEMNICE  JAPONII

Discovery Atlas zaprasza w niezwykłą podróż do Kraju Wschodzącego Słońca. Naszymi przewodnikami po tym pięknym i nieznanym regionie będą rybak z małej wioski, urodziwa gejsza, artysta wykonujący misterne tatuaże i projektant nowoczesnych robotów. Dzięki ich opowieściom zrozumiemy co to znaczy, że Japończycy są narodem jutra i strażnikami przeszłości. Dowiemy się także, jak wyspiarskie położenie, a tym samym geograficzne odseparowanie od innych narodów i polityka izolacjonizmu wpłynęły na mentalność mieszkańców tego kraju. Dokument prezentuje nie tylko bogatą historię Japonii, jej geografię, architekturę i codzienne zwyczaje, ale także ukazuje tajniki duszy współczesnych Japończyków.

15 października na Blu-ray ukaże się także wyjątkowa seria filmów traktująca o życiu na Ziemi i przyszłości planety :

SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚCI 1-3ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI, CZĘŚCI 1-3WIZJA APOKALIPSY SZALONE SIŁY NATURY

SZTUKA PRZETRWANIA, CZĘŚCI 1-3

Niezwykła seria przyrodnicza z udziałem Jamiego Crawforda, który przemierza trudno dostępne tereny o niezwykle ciężkich warunkach klimatycznych w poszukiwaniu najbardziej niesamowitych umiejętności adaptacyjnych zwierząt. Jamie odwiedza m.in. pustynię w Namibii – jedno z najbardziej nieprzystępnych miejsc, którego krajobraz ukształtowały najwyższe na świecie wydmy. Przemierza lasy Borneo, Australię i Peru. Odkrywa Afrykę Południowa, Florydę, Ekwador i Tanzanię, którą zamieszkują m.in. hieny i kobry. Ostatnia, trzecia część prowadzi nas do Arizony – jednego z najbardziej wysuszonych miejsc na ziemi. Jamie bada także faunę Alaski, Madagaskaru, Chorwacji i Szkocji.

ŚWIAT PRZYSZŁOŚCI, CZĘŚCI 1-3

 

Najnowsza technika pokazuje, że w przyszłości będziemy mogli widzieć przez ściany, podróżować w czasie i przestrzeni, a także kolonizować odległe planety. Poznaj rozwiązania medycyny, które pozwolą nam regenerować kończyny, produkować organy, zdobyć zdolności umysłowe geniusza i żyć ponad 150 lat. Odkryj technologie, które wprowadzą nowy styl życia do naszej przyszłości: mieszkania w latających miastach, teleportację do pracy i podróże po naciśnięciu jednego przycisku. Wsiądź do pociągów, które mogą zanurzyć się pod fale oceanu, wzlecieć w powietrze, a nawet dojechać do wnętrza Ziemi. Zobacz super samochody, które jeżdżą szybciej od prędkości dźwięku, działają na komendy głosowe, jeżdżą po lądzie i wodzie. I wiele więcej…

WIZJA APOKALIPSY

Czy możliwy jest wybuch super-wulkanu, który spowodowałby epokę lodowcową? Czy zabłąkana asteroida mogłaby zgładzić ludzkość? Czy promienie gamma z nieodległych gwiazd mogłyby zniszczyć powłokę ozonową? Kalendarz Majów zakłada, że życie na Ziemi zakończy się 21 grudnia 2012. Nieważne, który to będzie rok, zagrożenie rzeczywiście istnieje. Największą niewiadomą nie jest kiedy nadejdzie apokalipsa… tylko jak?

SZALONE SIŁY NATURY

Niszczycielska siła natury jest przerażająca, lecz także fascynująca. Przyjrzymy się z bliska jej niesamowitej mocy, wobec której często stajemy bezradni i jej wpływowi na środowisko.

TORNADA

Zobacz najgroźniejsze tornada, jakie udało się zarejestrować okiem kamery. Poznaj niszczycielską siłę tornada w Oklahomie w 1999 roku i trąbę powietrzną, która zniszczyła Woodward w 2005 roku. Świadkowie z narażeniem życia udokumentowali te tragiczne wydarzenia i opowiedzieli o swoich przeżyciach. Dzięki zaawansowanej technice animacyjnej zostały odtworzone szczegóły tych zdarzeń.

SZARAŃCZE I TABUNY

Jedna z najbardziej niszczycielskich sił natury. Masy zwierząt i insektów mogą być niebezpieczne, wściekłe a nawet zabójcze. Na całym globie miliony stworzeń uczestniczy w niekończącej się walce o przetrwanie. Stań się częścią tej siły i odkryj świat, którego dotąd nie znałeś.

OSUNIĘCIA ZIEMI

To jedne z najbardziej przerażających katastrof naturalnych, które pochłaniają miliony istnień ludzkich każdego roku. Poznaj przebieg zarejestrowanych zdarzeń przeanalizowanych przez naukowców i opowieści tych, którzy je przeżyli. Z pomocą animacji komputerowej odtworzono genezę tej destrukcyjnej siły natury.

W OFERCIE GALAPAGOS ZNAJDUJĄ SIĘ TAKŻE WYDANIA BLU-RAY:

Odkryte tajemnice Republiki Południowej Afryki Odkryte tajemnice ChinOdkryte tajemnice IndiiOdkryte tajemnice EgiptuOdkryte tajemnice Meksyku1000 miejsc, które trzeba zobaczyćNieustraszona Planeta

Pobudź wyobraźnię, poznaj nieznane i uwolnij adrenalinę z niezwykłymi produkcjami Discovery na Blu-Ray w jakości high definition.

W OFERCIE GALAPAGOS ZNAJDUJĄ SIĘ TAKŻE WYDANIA DVD Z OFERTY DISCOVERY:

Discovery Atlas: Odkryte tajemnice AustraliiDiscovery Atlas: Odkryte tajemnice BrazyliiDiscovery Atlas: Odkryte tajemnice ChinDiscovery Atlas: Odkryte tajemnice JaponiiDiscovery Atlas: Odkryte tajemnice MeksykuDiscovery Atlas: Odkryte tajemnice Południowej AfrykiGetaways: Wyruszamy w światDiscovery – American Chopper (3 DVD)Discovery – Broń przyszłościDiscovery – DorastanieDiscovery – Fight Quest Sztuki Walki Pakiet (2D)Discovery – Niewyjaśnione historieDiscovery – Panda ulubieniec świataDiscovery – Rezydencja surykatekDiscovery -Walka o przetrwanieDiscovery – Wyprawy CorwinaDiscovery – Godzina Zero – Terror w TokioDiscovery – Perfect predators – Głodni mordercyDiscovery – Ryzykant Discovery – Tajemnice zaginionej królowej Egiptu