Jak nie wjechać w jelenia? Polscy finaliści głośnego konkursu zdradzili, czym okazał się ich pomysł

Jak uniknąć wypadku z dzikimi zwierzętami wchodzącymi nagle na drogę? Polski startup Sensideer znalazł innowacyjne rozwiązanie na tę bolączkę kierowców. Opracowany przez studentów system został nagrodzony podczas zeszłorocznej edycji konkursu Tech4Good, który organizuje firma Huawei. Konkurs jest częścią programu edukacyjnego Huawei Seeds for The Future, nad którym patronat objął Focus.pl.
Jak nie wjechać w jelenia? Polscy finaliści głośnego konkursu zdradzili, czym okazał się ich pomysł

Startup Sensideer, którego twórcami są polscy studenci, został doceniony podczas zeszłorocznej edycji konkursu Tech4Good, który jest częścią większego programu edukacyjnego Huawei Seeds for The Future. Młodzi przedsiębiorcy podzielili się sekretem swojego sukcesu podczas warsztatów „Jak przerobić cytrynę na lemoniadę, czyli Twoja kreatywność na studiach”, które odbyły się w przestrzeni Kato Urban Corner.

Czytaj też: Polscy studenci z szansą poznania świata wielkich technologii. Na kogo czeka Huawei Seeds For The Future?

W trakcie spotkania finaliści Tech4Good opowiadali, jak program Seeds For The Future pomógł im przekuć idee ze świata nowych technologii w rzeczywistość biznesową. Członkowie startupu zdradzili też tajniki pracy w grupie i planowania strategii, które poznali podczas edycji Seeds For The Future w 2021 roku.

Czym jest Sensideer? Finaliści Tech4Good o swoim startupie

System Sensideer, którego nazwa jest zlepkiem angielskich słów „wrażliwy” i „jeleń”, ma na celu ostrzeganie kierowców o zwierzętach, które w niespodziewanym momencie mogą wyskoczyć na drogę. Na technologię składają się czujniki termiczne i ruchu rozlokowane wzdłuż dróg położonych w lesie, na których najczęściej dochodzi do wypadków z dzikimi zwierzętami.

Sukces polskich studentów jest tym większy, że rywalizowali z 79 zespołami z całego świata. Podczas warsztatów w Katowicach podzieli się również tym, jak cennym był dla nich udział w programie edukacyjnym Huawei Seeds for The Future.

Czytaj też: Energia słoneczna i wiatrowa w jednym. Tak właśnie działa nowy system

12 października odbył się jeszcze jeden warsztat z cyklu Kato Urban Corner pod hasłem – 10 prostych ćwiczeń, które wzmocnią Twoje kompetencje przyszłości! Badania McKinsey’a z udziałem 18 000 osób z 15 krajów doprowadziły do wytypowania 56 podstawowych kompetencji potrzebnych w pracy przyszłości.

W trakcie warsztatu omówione zostały poszczególne grupy kompetencji, a następnie uczestniczy wzięli udział w ćwiczeniach, które miały na celu wzmocnienie umiejętności w takich obszarach jak krytyczne myślenie, komunikacja, samoświadomość, praca zespołowa czy osiąganie celów. Warsztat był okazją do zapoznania się tematem obok, którego trudno przejść obojętnie każdemu, kto chce budować swoją karierę zawodową oraz okazja do zrobienia małych, ale konkretnych kroków w kierunku zdobycia nowych kompetencji. Spotkanie prowadziła Majka Lipiak, innowatorka i przedsiębiorczyni społeczna, która na co dzień zarządza różnorodnym zespołem agencji marketingowej Leżę i Pracuję.

Przypomnijmy, że wyżej wspomniany program (do którego rekrutacja zakończyła się w październiku) rusza już 21 listopada i będzie trwać 8 dni, podczas których uczestnicy wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach i dyskusjach związanych z nowymi technologiami, rozwojem miękkich kompetencji i przywództwem. Nabytą wiedzę młodzi adepci technologii będą mogli wykorzystać w kolejnej edycji konkursu Tech4Good. Czy znów w czołowej dziesiątce znajdzie się zespół z Polski? Trzymamy za to mocno kciuki.