Polscy studenci z szansą poznania świata wielkich technologii. Na kogo czeka Huawei Seeds For The Future?

Już niebawem rusza dziewiąta edycja światowego programu edukacyjnego Huawei Seeds For The Future, który jest skierowany do polskich studentów. Patronat medialny nad warsztatami z nowych technologii objął serwis Focus.pl.
Polscy studenci z szansą poznania świata wielkich technologii. Na kogo czeka Huawei Seeds For The Future?

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy trzeba się bać 5G? Sztuczna inteligencja zagrozi światu? Jak będzie wyglądać Meta Świat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy warsztatów edukacyjnych z nowych technologii Huawei Seeds For The Future.

Jest to flagowy program firmy Huawei, którego celem jest wsparcie i edukacja pokolenia młodych dorosłych w sektorze ICT. Warsztaty będą odbywać się w dniach 21-28 listopada 2022 roku. Będzie to już ich dziewiąta edycja. Wykłady będą prowadzone online przez najsłynniejszych ekspertów z dziedziny high-tech.

Czytaj też: Huawei szkoli młode liderki. Jechałem zobaczyć stereotypowy feminizm, a muszę posypać głowę popiołem

Poza możliwością posłuchania wykładów będą również warsztaty praktyczne udoskonalające umiejętności pracy w grupie, zdolności liderskie oraz ćwiczące kompetencje interpersonalne. Ciekawym dodatkiem, który na pewno zachwyci fanów Dalekiego Wschodu, będzie możliwość wzięcia udziału w wirtualnym spacerze po Zakazanym Mieście w Pekinie.

Warto dodać, że warsztaty rozpoczną się w formie stacjonarnej. Na imprezę otwierającą organizator zaprasza 21 listopada 2022 roku do Warszawy.

Czy warto w ogóle wziąć udział w Huawei Seeds For The Future?

Sara Kamrowska, finalistka poprzedniej edycji, uważa, że z całą pewnością tak:

Seeds For The Future wnosi naprawdę dużo. To 8 dni faktycznego treningu poznawania nowych technologii, zagadnień, kooperacji z innymi uczestnikami i networkingu. Dał mi inne spojrzenie na zastosowanie wielu znanych rozwiązań, np. sztucznej inteligencji. Wcześniej, nie pomyślałabym, że można ją wykorzystać np. do ochrony lasów deszczowych. Ten program wybija się na tle innych, ponieważ pozwala przekonać się, co tak właściwie ma nam do zaoferowania branża.

Na najbardziej aktywnych finalistów tego edycji czeka także wyjazd na Huawei Talent Summit, czyli wielką, europejską konferencją podsumowującą projekty Huawei’a skierowane na rozwój młodych talentów.

Czytaj też: Huawei będzie podsłuchiwać! Zwierzaki w Puszczy Białowieskiej

Huawei Seeds For The Future jest przeznaczony dla polskich studentów I i II stopnia oraz studiów jednolitych. Warunkiem koniecznym jest posiadanie średniej ocen minimum 4.0 oraz figurowanie w rankingu 30 proc. najlepszych studentów na wydziale.

Aby aplikować do programu, wystarczy wypełnić ankietę rekrutacyjną na stronę www.seedsforthefuture.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa już 21 października!

Więcej:Huawei