Od innych podobnych narzędzi polskojęzycznych odróżnia ją to, że użytkownik może tu zarezerwować lot bez konieczności przechodzenia do innej strony lub dzwonienia na infolinię. Twórcą aplikacji jest agencja Artweb-Media, wydawca serwisu Tanie-Loty.com.pl.

Fligo.pl jest w tej chwili dostępne dla użytkowników iPodów i w HD na iPada,  docelowo powstaną również wersje na urządzenia z Androidem oraz na Blackberry. Narzędzie to, działające w oparciu o unikatowy algorytm Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl, pozwala łatwo wyszukać, porównać i zarezerwować bilet lotniczy - wszystko w obrębie jednej aplikacji.

Aplikację można pobrać w App Store:

w wersji na iPhone i iPod - pod adresem: http://itunes.apple.com/us/app/fligo.pl/id460018040  w wersji Fligo.pl HD na iPad - pod adresem: http://itunes.apple.com/us/app/fligo.pl-hd/id464005381

lub za pośrednictwem strony mobilnej Fligo.pl pod adresem  http://www.Fligo.pl.

Fligo.pl ma prostą nawigację i oszczędny interfejs. Na dzień dzisiejszy to jedyna polska aplikacja turystyczna dostępna również w wersji HD. Autorzy aplikacji zapowiadają, że już wkrótce użytkownicy będą mieli możliwość wyszukiwania i rezerwowania za jej pośrednictwem również hoteli i wycieczek.