Focus rozpoczyna stałą współpracę z New Scientist

Co miesiąc na łamach polskiego miesięcznika będzie publikowany wybrany materiał pochodzący z brytyjskiego tygodnika. Pierwszy artykuł ukazał się we wrześniowym wydaniu, który dostępny jest od 19 sierpnia.

Co miesiąc czytelnicy miesięcznika Focus znajdą na łamach najlepsze i najbardziej przekrojowe tematy pochodzące z tygodnika New Scientist.

– Dzięki stałej współpracy, którą nawiązaliśmy z redakcją tygodnika, możemy – jako jedyni w Polsce – regularnie publikować wybrane artykuły na łamach Focusa. Będą to najlepsze i najbardziej przekrojowe tematy z New Scientist: raporty ze stanu najnowszych badań, wnioski z eksperymentów i teksty podsumowujące najnowsze osiągnięcia naukowe. Konsekwencje rozwoju cywilizacji, zagrożenia i nadzieje związane z naukowym postępem, nieoczekiwane ustalenia i szokujące dane – prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników nauki  – mówi Michał Wójcik, redaktor naczelny magazynu Focus.

Pierwszy artykuł dotyczy organów, które na pozór nie są człowiekowi do niczego potrzebne, np. wyrostek robaczkowy czy kość ogonowa. New Scientist próbuje udowodnić, że część z tych organów pełni jednak określoną rolę w organizmie, choć zatraciły swoją pierwotną funkcję.

Michał Wójcik, wyjaśnia czemu zdecydowaliśmy się na współpracę z New Scientist:
– New Scientist to jeden z najbardziej prestiżowych pism naukowych na świecie. Bardzo odpowiada nam ten sposób podawania informacji – to tygodnik, gdzie najwybitniejsi naukowcy wypowiadają się dla normalnych ludzi, nie żargonem naukowym, a w sposób nowoczesny i zrozumiały dla laika. Poza tym tygodnik nie jest oderwany o rzeczywistości, to nie akademicka nauka ale ciągłe przyglądanie się procesom cywilizacyjnym, które zachodzą na naszych oczach. Dla miesięcznika Focus, którego motto brzmi: Poznać i zrozumieć świat ten brytyjski tygodnik to idealne źródło informacji – do tego tych najnowszych i sprawdzonych.

Zachęcamy do lektury wrześniowego numeru miesięcznika.