Focus w TOK FM: sterowanie elektroniką [AUDYCJA]

Zapraszamy do słuchania TOK FM w najbliższą sobotę, 16 lutego po godz. 20. Będziemy mówić o interfejsach dotykowych i “machanych”.

Audycji można będzie posłuchać 16 lutego po godz. 20 – teraz dostępna jest jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Odkrycia naukowe wpływają na nasze życie, nowe wynalazki towarzyszą nam na każdym kroku. Ponad 30 lat temu na rynek trafiła myszka komputerowa. Dziś wyrosła jej potężna konkurencja – m.in. ekrany dotykowe i kamery, które pozwalają sterować różnymi urządzeniami za pomocą gestów. “Machane” interfejsy mają już konsole do gier, telewizory, to samo czeka wkrótce komputery i smartfony…

Co sprawia, że interakcja z elektroniką staje się naturalna i intuicyjna? Do czego można wykorzystać nowe wynalazki? I czy wszechobecne kamery nie będą zagrażać naszej prywatności?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens. W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Monika Wenker, przedstawicielka Playstation, Joanna Sosnowska, dziennikarka technologiczna portalu Gazeta.pl i Wiesław Bartkowski, projektant interakcji człowiek-komputer z SWPS.

Polecamy naszą trasę “Focus pobudza neurony 3“, w trakcie której można zapoznać się m.in. z dotykowymi i “machanymi” technologiami Playstation. Odwiedzimy 12 polskich miast – zapraszamy, wstęp wolny!