Focus zaprasza na spotkanie z profesorem Bartoszewskim

Wydawnictwo Znak, empik Junior i obchodzący jubileusz 15-lecia miesięcznik “Focus” zapraszają na spotkanie KLUBU FOCUSA. Gościem specjalnym spotkania będzie profesor Władysław Bartoszewski, autor książki “Mój Auschwitz”.

Profesor Bartoszewski po raz pierwszy tak szczegółowo i szczerze opowiada o pobycie w piekle Auschwitz i o tym jak to miejsce wpłynęło na jego życie. Partnerami w tej trudnej rozmowie są Piotr Cywiński i Marek Zając. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny miesięcznika “Focus” – Michał Wójcik.

16 września, czwartek, godzina 18:00 – 20:00.

empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa (scena na pierwszym piętrze).

 

22 września 1940 roku do obozu koncentracyjnego Auschwitz trafił tzw. drugi transport warszawski. Wśród pięciu i pół tysiąca więźniów, którzy podczas apelu usłyszi od komendanta obozu, że „komin to jedyna droga ucieczki”, znalazł się osiemnastoletni Władysław Bartoszewski. Oznaczony numerem 4427 syn urzędnika bankowego trafił do miejsca, gdzie – jak sam mówi – „przestaliśmy na przykład roztrząsać, czy to straszne i niehumanitarne, że biją. W naszym rozumieniu najważniejsze były konkrety: dostać w mordę czy nerki? Lepiej w mordę, byle tylko nie kijem, żeby nie pękła czaszka”. Dziś Bartoszewski – wypełniając zobowiązanie wobec tych, którzy umożliwili mu przeżycie – daje kolejnym pokoleniom świadectwo o piekle, które ludzie zgotowali ludziom.

W 2010 roku miesięcznik „Focus” obchodzi jubileusz 15-lecia. Z tej okazji redakcja zaprasza czytelników na spotkania Klubu Focusa. To cykl spotkań otwartych dla publiczności, które odbywają się w salonie empik Junior w Warszawie.

ZAPRASZAMY