Polsko-chińska współpraca i fotowoltaika w roli głównej. Światowy gigant pomoże naszym rodakom

Jak wynika z informacji przekazanych przez polską firmę Menlo Electric, niedawno podpisana umowa, której sygnatariuszami byli też przedstawiciele Tongwei Solar, zaowocuje dostarczaniem zaawansowanych technologii fotowoltaicznych do kilku części świata.
Polsko-chińska współpraca i fotowoltaika w roli głównej. Światowy gigant pomoże naszym rodakom

W grę ma bowiem wchodzić ekspansja na rynkach EMEA, czyli w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Sprawa jest szczególnie warta uwagi ze względu na fakt, że chińskie przedsiębiorstwo znajduje się w wąskim gronie pięciu producentów w tzw. rankingu Tier 1. W ramach polsko-chińskiej współpracy nasi rodacy mają zajmować się dostarczaniem rozwiązań w regionie EMEA, których źródłem będą Chińczycy. Pomóc ma ich technologiczne know how oraz rosnący zasięg Menlo Electric w różnych częściach świata.

Czytaj też: Wykryli prawie 500 szkodliwych substancji w materiałach poddanych recyklingowi. Niepokojące doniesienia ze strony chemików

Warto mieć na uwadze fakt, iż Tongwei Solar posiada największy udział w rynku produkcji i sprzedaży polikrzemu o wysokiej czystości. Jakie są moce produkcyjne tego azjatyckiego przedsiębiorstwa? Mówi się o 350 KT polikrzemu, 100 GW ogniw i 80 GW modułów, Poza tym Chińczycy dzierżą tytuł światowego lidera w dostawach ogniw słonecznych, czym mogli się pochwalić przez sześć lat z rzędu.

Fotowoltaika projektowana przez Tongwei Solar ma trafiać do 37 krajów wchodzących w skład EMEA, czyli regionu obejmującego Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę

Nasi rodacy również mają na swoim koncie imponujące osiągnięcia. Przede wszystkim, od tego roku Menlo Electric poszerzyła swoje działanie na Bliski Wschód i Afrykę Północną. Łącznie mowa o 37 krajach, do których możliwe będzie dostarczanie nowych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki. Jak stwierdził dyrektor generalny, Bartosz Majewski, jego firma zajmie się dostarczaniem wysokiej jakości komponentów fotowoltaicznych dostosowanych do konkretnych potrzeb. Mowa o wysokiej jakości komponentach w konkurencyjnych cenach, wykorzystywanych na potrzeby eksploatacji odnawialnych źródeł energii. 

Czytaj też: Pompa ciepła ze wspomaganiem. W takiej wersji jej wydajność imponująco rośnie

Z kolei Qiu Xin, dyrektor generalny Tongwei Module Business, nie krył radości ze współpracy z Menlo Electric. Jego zdaniem zaangażowanie obu stron powinno przyczynić się do rozwoju sektora energii odnawialnej. Cóż, pozostaje nam czekać na pierwsze zauważalne efekty tej międzykontynentalnej współpracy. Co ciekawe, jeszcze w 2020 roku, kiedy to powstała polska firma, prowadzona przez nią sprzedaż dotyczyła zaledwie dwóch krajów: Holandii i Niemiec. Imponujący rozwój, trzeba przyznać!