Fuerteventura: Raj w zasięgu ręki

Fuerteventura to wyspa-plaża. Na całej długości 150-kilometrowego wybrzeża można odnaleźć plaże: dziewicze i zaciszne, położone przy urokliwych wioskach rybackich, ale też idealne do uprawiania ulubionych dyscyplin sportów wodnych.

Fuerteventura​ – Plaża dla każdego

Fuerteventura to wyspa niekończących się plaż o złocistym piasku i błękitnej wodzie. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą urządzać sobie kilku czy kilkunastokilometrowe wyprawy brzegiem oceanu, po złocistym piasku i turkusowej wodzie. Niedawno wytyczona sieć szklaków obejmuje 255 kilometrów dróg wzdłuż całej wyspy, która jest pełna kontrastów i zachwyca różnorodnością pejzaży. Wędrować jednocześnie podziwiając widoki białych wydm, głębokich wąwozów, czarnych wulkanów, ceglastoczerwonych gór i dziewiczych plaż… to najlepszy sposób na spotkanie z przyrodą.

Bogata oferta wyjazdów na: www.tui.pl/kraje/wyspy-kanaryjskie/fuerteventura/hotele

Wzdłuż całego wybrzeża rozciągają się maleńkie miejscowości rybackie: El Cotillo, Corralejo, Los Molinos, Puerto Lajas czy Las Salinas. Każde z nich otacza małą plażę, na której można cieszyć się widokiem łodzi rybackich i alejek z restauracjami, w których można degustować przysmaki prosto z morza.

Fuerteventura​ dla miłośników sportów wodnych

Krajobraz Fuerteventury jest utkany nie tylko dziewiczym wybrzeżem. Na Fuerteventurze, w każdym zakątku wyspy, oddycha się zdrowiem, dobrym samopoczuciem, przygodą i zabawą. Jest to wspaniałe miejsce, które zaprasza do uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu przez cały rok. Dzięki łagodnemu klimatowi z umiarkowanie gorącym latem i ciepłą zimą, coraz większa liczba miłośników sportu wybiera wyspę jako miejsce idealnie nadające się do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu.

Fuerteventura jest sławna na całym świecie z warunków idealnie nadających się do uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, windsurfing, kiteboarding, żeglarstwo, nurkowanie i wędkarstwo. Jest również optymalnym miejscem do innych sportów, uprawianych na lądzie. Dzięki niezliczonym plażom z doskonałymi falami, wyspa jest określana mianem ¨europejskich Hawajów¨ lub ¨Mekką surfingu¨. W Europie nie ma drugiego miejsca z tyloma falami idealnymi do uprawiania surfingu. Surferzy mogą wybierać między pięknymi plażami z białym piaskiem i niską falą lub wysoką, nieposkromioną falą dla bardziej odważnych. Na Fuerteventurze każdy znajdzie plażę dla siebie.

Fuerteventura  to także wymarzone miejsce do nurkowania. Morze otaczające wyspę to oszałamiający świat podwodny, bogata fauna i krystaliczne wody, w których można się zanurzyć i odkryć niesamowity świat żywych kolorów oraz formacji wulkanicznych Oceanu Atlantyckiego, doświadczając natury w jej czystym stanie. W tym połączeniu turkusowych wód i okazałych formacji skalnych można odnaleźć autentyczne podwodne piękno.

Z kolei miłośnicy pieszych wędrówek, rowerów, quadów czy moto-crossu znajdą tu najlepsze warunki przyrodnicze i pogodowe do uprawiania swojego ulubionego sportu. Wycieczki na quadach lub jeepem, zdobywanie wulkanów i jazda przez tereny pustynne sprawiają, że wakacje stają się niezapomnianą przygodą.

Klimat na Fuerteventurze

Ponad 3000 godzin nasłonecznienia oraz temperatury na prawie niezmienionym poziomie w ciągu roku sprawiają, że pobyt na Fuerteventurze jest niezapomnianą przyjemnością. Bliskość Sahary, brak wysokich gór, ocean, który otacza wyspę i Prąd Kanaryjski sprawiają, że Fuerteventurę charakteryzują bardzo łagodne temperatury, natomiast stosunkowo niskie wzniesienia rozwieją wszelkie ślady chmur i opady atmosferyczne.

Temperatura wody, która waha się od 19 do 24 stopni, zaprasza do kąpieli w każdej chwili. Kąpiele słoneczne i pływanie w Oceanie Atlantyckim, w samym środku zimy na Fuerteventurze to nie sen, to codzienność.

Raj w zasięgu ręki

Fuerteventura to raj, który jest w zasięgu dla każdego. Samoloty kursują codziennie pomiędzy wyspą a największymi europejskimi miastami. Ponad 80 lotnisk na całym świecie oferuje bezpośrednie połączenia na wyspę. Podróż samolotem z najbardziej oddalonego europejskiego miasta trwa krócej niż pięć godzin. 

Cała wyspa to miejsce, w którym możesz cieszyć się całkowitą wolnością podczas wakacji. Otwarte niebo oraz gościnni i z natury przyjaźni ludzie. Słońce i światło, aby przeżyć wakacje jakich oczekujesz… Korzystaj z szerokiej oferty sportów lądowych i wodnych, centrów wypoczynkowych i parków rozrywki, rzemiosła i kultury. Poznaj znakomite hotele z odpowiednim podejściem do gości jak ty. Odwiedź nowoczesne centra wellness & spa, aby skorzystać z kąpieli pełnej relaksu i sprawić sobie przyjemność. Pozwól zauroczyć się miejscowym rzemiosłem. Przeżyj pobyt na wyspie, gdzie ochrona przyrody jest najważniejszym celem lokalnej izby turystyki. 

Więcej informacji na: visitfuerteventura.es/pl