Fundacja Martyny Wojciechowskiej buduje dom dla nastoletnich mam. „To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy dom”

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Jednak nie dla każdego to radosne święto. Wokół nas wciąż wiele jest dzieci, które już na starcie pozostają bez wsparcia jednej z najważniejszych wartości – bliskości i czułości ojcowskiej. Właśnie takim dzieciom, a także im matkom chce pomóc Fundacja UNAWEZA.
Fundacja Martyny Wojciechowskiej buduje dom dla nastoletnich mam. „To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy dom”

Fundacja Martyny Wojciechowskiej właśnie dziś – w Dzień Ojca – rusza z nową akcją #MęskaOdpowiedzialność i zachęca, aby każdy z nas dołożył cegiełkę do budowy nowego domu dla nastoletnich i usamodzielniających się mam oraz ich dzieci.

– Dziś ze świetnymi facetami oraz ojcami ogłaszam ważną akcję! W imię męskiej solidarności i męskiej odpowiedzialności za wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które nie mogą liczyć na swoich ojców, chcemy głośno mówić o tej sprawie, bo sprawa jest ważna – mówi podróżniczka i założycielka Fundacji UNAWEZA.

Martyna Wojciechowska zapowiada nowy wieki projekt, a jego szczegóły poznamy już dziś wieczorem. W czasie specjalnego live’a na Instagramie, który będziecie mogli śledzić m.in. na oficjalnym profilu Oliviera Janiaka, samej Martyny Wojciechowskiej oraz Elle Man Polska.

Dzień Ojca nie dla każdego szczęśliwy

Dzień Ojca powinien być dniem dumy i radości dla każdego mężczyzny, który wziął odpowiedzialność za życie swoich dzieci, zapewnił im bezpieczeństwo i miłość. Jednak nie zawsze tak się dzieje.

„Wielu ojców zostawia już na starcie swoje dzieci oraz ich mamy bez wsparcia i opieki. To zawsze jest cios, ale wyobraźcie sobie co dzieje się, kiedy dotyczy to nastolatki. Nastolatki, która w dodatku nie może liczyć na wsparcie najbliższych, bo sama jest z domu dziecka, z poprawczaka albo z patologicznej rodziny. Kiedy w Polsce nastolatka rodzi dziecko to nie może się̨ nim zająć, bo nie ma władzy rodzicielskiej – mówi Martyna Wojciechowska, znana podróżniczka i założycielka Fundacji UNAWEZA.

W takiej sytuacji noworodek może trafić do rodziny zastępczej, a młoda mama pozostaje zostawiona sama sobie. Często napiętnowana i odrzucona przez społeczeństwo i swoich bliskich.

– To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają̨, dostaną opiekę̨ i nauczą się̨, czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą̨ zawód – podkreśla Martyna Wojciechowska.

– Ściany każdego domu powstają̨ z POJEDYNCZYCH CEGIEŁ. Dziś́ proszę̨ Cię, dołóż do budowy tego DOMU choć́ jedną cegiełkę. Liczy się KAŻDY GEST – zachęca podróżniczka.

Zbiórkę na budowę domu dla nastoletnich matek można wesprzeć TUTAJ.