Funkcja Quick Share zyska ulepszenie. Udostępnianie plików stanie się jeszcze łatwiejsze

Google wciąż się stara, żeby udostępnianie plików pomiędzy urządzeniami z Androidem było łatwe i szybkie. Co prawda funkcja Quick Share wszystko usprawnia, jednak nadal daleko temu do łatwości, z jaką można dzielić się multimediami pomiędzy sprzętem Apple’a. Mimo tego gigant z Mountain View nie zaprzestaje wysiłków i bardzo dobrze.
Funkcja Quick Share zyska ulepszenie. Udostępnianie plików stanie się jeszcze łatwiejsze

Dzięki tej nowości w Quick Share udostępnianie plików pójdzie jeszcze sprawniej

Quick Share na Androidzie to szybki i łatwy sposób na bezprzewodowe przesyłanie plików, zdjęć, filmów i innych danych między urządzeniami z systemem Android w pobliżu. Działa ona za pomocą Wi-Fi Direct lub Bluetooth i jest znacznie szybsza niż tradycyjne metody przesyłania, takie jak Bluetooth lub przesyłanie plików przez USB. Warto też pamiętać, że funkcjonalność ta wykorzystuje szyfrowanie, aby chronić nasze pliki podczas przesyłania, co również jest bardzo istotne. Do tego nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o udostępnianie, bo można ro robić nie tylko pomiędzy systemem Android, ale też komputerami z Windowsem czy macOS.

Czytaj też: iOS 17.5 z naprawdę dziwacznym błędem. Powracają wspomnienia sprzed lat

Wcześniej funkcja ta nazywała się udostępnianie w pobliżu, jednak po tym, jak Samsung wprowadził Quick Share, Google również zdecydował się na zmianę nazwy, by ujednolicić branding. Nazwa ma oczywiście najmniejsze znaczenie, bo liczy się jej funkcjonalność, która dzięki przygotowanym nowościom jeszcze wzrośnie.

Czytaj też: Circle to Search i Gemini a Androidzie doczekają się nowych funkcji

Jak odkrył Assemble Debug w najnowszej wersji beta Usług Google Play v24.20.13 pojawiły się ulepszenia Quick Share. Oprócz lokalizowania telefonów w pobliżu funkcja będzie oferować też kod QR, który odbiorca będzie mógł zeskanować, aby przyspieszyć proces łączenia i rozpocząć udostępnianie plików. Oznacza to, że będziemy mogli wygenerować kod QR i za jego pomocą zainicjować połączenie pomiędzy urządzeniami.

Źródło: Android Authority

Dzięki temu cały proces znacznie się usprawni, bo chociaż samo skanowanie w poszukiwaniu dostępnych urządzeń trwa kilka sekund, to jeśli musimy też dostosować jakieś funkcje prywatności itp., zajmuje to znacznie dłużej. Natomiast w przypadku kodu QR, nie będziemy już musieli każdorazowo przełączać ustawień prywatności.

Czytaj też: Wyszukiwarka Google przechodzi metamorfozę. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji

Nowość ta nie jest jeszcze dostępna w aplikacji. Google obecnie jest w trakcie jej testów, więc trudno jeszcze powiedzieć, kiedy i czy w ogóle ją wprowadzi. Musimy więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać na oficjalne wieści ze strony giganta.