Funkcjonalności nowoczesnych terminali płatniczych

Regulowanie różnorodnych należności finansowych przy użyciu kart płatniczych to obecnie norma. Terminale płatnicze powinny zatem stanowić udogodnienie każdego przedsiębiorstwa. Decydując się na tego rodzaju urządzenia, warto postawić na nowoczesne modele, dzięki którym zyskamy wiele funkcjonalnych rozwiązań. W poniższym artykule przedstawiamy możliwości, jakie wynikają z wykorzystania nowoczesnych terminali płatniczych. Dowiedz się, co możesz zaoferować swoim klientom!
Funkcjonalności nowoczesnych terminali płatniczych

Nowoczesne metody płatności, czyli jak pozytywnie wpłynąć na wizerunek swojej firmy

Jak sprawić, aby klienci i biznesowi partnerzy postrzegali Cię jako nowoczesnego przedsiębiorcę? Przede wszystkim, powinieneś zadbać o to, aby Twoja firma odpowiadała aktualnej specyfice i zapotrzebowaniom rynku. W związku z tym, w prowadzonej przez Ciebie działalności nie może zabraknąć udogodnienia, jakim jest możliwość płatności przy użyciu karty płatniczej. Jakie możliwości stworzysz swoim klientom, decydując się na nabycie terminala płatniczego i czemu dobrym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnego sprzętu?

Po pierwsze, konsumenci zyskują możliwość regulowania swoich należności finansowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. Szczególnie istotne jest w tym kontekście wyposażenie firmy w nowoczesne terminale płatnicze. Dlaczego? Otóż najnowsze urządzenia umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych, magnetycznych oraz chipowych. Ponadto, pozwalają na zapłatę przy użyciu Blika, Apple Pay oraz Google Pay.

Możliwość płatności Blikiem – dlaczego warto?

Decydując się na wprowadzenie terminala płatniczego, warto pamiętać o tym, że nie każdy jego model zapewnia nowoczesne rozwiązania z zakresu płatności bezgotówkowych. Z tego względu dobrze jest postawić na te typy urządzeń, dzięki którym klienci zyskają dostęp do funkcjonalnych możliwości, jakie dają terminale płatnicze. Do możliwości tych należą natomiast bez wątpienia niezwykle popularne płatności Blikiem. Czemu warto udostępnić je swoim klientom?

Blik to bardzo szybki i nieskomplikowany rodzaj płatności bezgotówkowych. Aby dokonać płatności Blikiem, wystarczy zainstalować na telefonie aplikację swojego banku, podać pobrany w niej kod i potwierdzić transakcję indywidualnym kodem PIN, za pomocą którego logujemy się do aplikacji. Blik to duże udogodnienie dla klienta – nie musi on bowiem mieć ze sobą portfela – wystarczy telefon komórkowy, aplikacja bankowa oraz dostęp do Internetu. Co jeszcze można zyskać dzięki nowoczesnym terminalom płatniczym?

Dodatkowe usługi nowoczesnych terminali płatniczych

Terminale płatnicze to nie tylko możliwość regulowania należności finansowych przy użyciu transakcji bezgotówkowych. Jakie jeszcze udogodnienia zapewnić możemy klientom poprzez wprowadzenie nowoczesnego sprzętu? Będą to m.in: DCC, startery i doładowania telefonów komórkowych, Cashback, PaySafeCard oraz rachunki i doładowania energetyczne.

DCC

Dynamic currency conversion to funkcja, dzięki której możliwe będzie obsłużenie zagranicznego konsumenta. DCC pozwala bowiem na uregulowanie należności w wybranej przez klienta walucie. Pokazuje również warunki przewalutowania, dzięki czemu obsługiwana w naszym punkcie osoba może ocenić opłacalność potencjalnej transakcji.

Startery i doładowania telefonów komórkowych

Nabycie nowoczesnego terminala płatniczego pozwoli Ci również na sprzedaż starterów oraz doładowań telefonów komórkowych. Funkcję tą bez wątpienia docenią posiadacze telefonów na kartę. Zadbaj o swoich klientów!

Cashback

Poza możliwością płatności bezgotówkowych, terminal rozbudowuje oferowane przez Ciebie usługi również o wypłatę gotówki. W najbliższym otoczeniu Twojej firmy nie ma bankomatu? To świetnie się składa! Dzięki temu i usłudze Cashback, przyciągniesz do siebie wielu konsumentów.

PaySafeCard

PaySafeCard to inaczej kupon z doładowaniem na określoną, wybraną przez klienta kwotę (20, 30, 50, 100 lub 200 zł). Za jego pomocą może on dokonać różnorodnych płatności internetowych. Ich samodzielna realizacja możliwa jest dzięki wpisaniu kodu, znajdującego się na kuponie. Warto pamiętać o tym, że usługę tą wprowadzić mogą właściciele supermarketów, hipermarketów, sklepów spożywczych oraz saloników prasowych.

Rachunki i doładowania energetyczne

Prowadzisz sklep spożywczy, supermarket lub hipermarket? A może jesteś właścicielem saloniku prasowego, kolektury Lotto, punktu finansowego czy stacji benzynowej? Jeśli tak, to koniecznie zastanów się nad wprowadzeniem terminalowej usługi, jaką jest możliwość zapłaty rachunków oraz sprzedaż doładowań do liczników energetycznych. Rozwiązania te z całą pewnością poszerzą grono Twoich klientów oraz realnie zwiększą Twoje zyski, dzięki korzystnemu systemowi prowizyjnemu.

Nowoczesny agent rozliczeniowy gwarancją biznesowego sukcesu

Decydując się na wprowadzenie do swojego biznesu udogodnienia, jakim jest terminal płatniczy, pamiętaj o tym, aby wybrać nowoczesnego agenta rozliczeniowego. Dzięki temu zyskasz bowiem najnowszy sprzęt i dostęp do wielu funkcjonalnych usług. Te z kolei bez wątpienia zostaną docenione przez Twoich klientów, którzy chętnie i szybko do Ciebie powrócą!

Lokowanie produktu: PEP.pl

Lokowanie produktu: PEP