Garmin aktualizuje aplikację Connect. Nadchodzą spore zmiany

Na rynku znajdziemy wiele smartwatchy, ale jeśli szukacie modeli dla bardziej wymagających i jednocześnie zaawansowanych użytkowników, Garmin będzie z pewnością tą firmą, którą sprawdzicie. Teraz urządzenia tej marki będą działać jeszcze lepiej, a wszystko dzięki ulepszeniom, jakich doczeka się aplikacja Garmin Connect.
Garmin aktualizuje aplikację Connect. Nadchodzą spore zmiany

Zmiany w aplikacji Garmin Connect

Garmin od lat pozostaje liderem, jeśli chodzi o inteligentne zegarki nastawione na funkcjonalność, nie na „bajery”. W ofercie firmy znajdziemy ogrom modeli, które zapewniają kompleksowe śledzenie zdrowia i aktywności, są niezawodne i cechują się długą żywotnością baterii. Chociaż na same urządzenia trudno narzekać, fani marki do tej pory nie mogli się doczekać zmian w aplikacji, która służy do połączenia zegarka ze smartfonem. Aktualizacje pojawiały się w smartwatchach, ale nie w apce, a ta potrzebowała usprawnień. Na szczęście w końcu się one pojawią, o czym poinformował Joe Schrick, wiceprezes ds. fitness w firmie Garmin.

Czytaj też: Seria Oppo Find X7 zadebiutowała. Model Ultra robi wrażenie

Aplikacja Garmin Connect przejdzie gruntowne zmian, dostając przeprojektowany, uproszczony interfejs oraz więcej przydatnych funkcji.

Od samego początku usługa Garmin Connect odgrywała integralną rolę w pomaganiu użytkownikom w śledzeniu, analizowaniu i udostępnianiu statystyk dotyczących zdrowia i kondycji zarejestrowanych przez sparowane urządzenie Garmin. Dzięki temu nowemu odświeżeniu jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia uproszczonego projektu i bardziej odpowiednich spostrzeżeń każdemu klientowi, aby informować go i inspirować w dalszym dążeniu do swoich celów.   

Na stronie głównej znajdziemy teraz sekcje z konfigurowalnymi widżetami, takie jak Dzisiejsza aktywność, Centrum uwagi. Znajdziemy tam wszystkie najpotrzebniejsze informacje, sprawdzimy wynik snu, Body Battery, stan treningu i trendy aktywności. Dzięki temu nie trzeba będzie zagłębiać się w meandry aplikacji, bo wszystko będzie na wierzchu. Widżet W skrócie, da podgląd statystyk, w tym tych dotyczących tętna, kroków, spalonych kalorii, stresu, nawodnienia, wyników wytrzymałości, VO2 i wielu innych. W sekcji Wydarzenia znajdziemy z kolei wszystkie nadchodzące zaplanowane wydarzenia.

Czytaj też: Apple traci na popularności i to na rzecz niespodziewanego konkurenta

Dla fanów aktywności, przydatny okaże się widżet Plany treningowe, który umożliwia śledzenie planów biegania lub jazdy na rowerze Garmin Coach, monitorowanie poczynionych postępów i przeglądanie ukończonych treningów. W Wyzwaniach znajdziemy natomiast postępy w wyzwaniach związanych z wyprawami, odznakami czy aktywnościami grupowymi i rodzinnymi.

Czytaj też: Kiedy sztuka spotyka się z muzyką. Oto grająca ramka na zdjęcia od Samsunga

Wszystkie te zmiany dostępne są już w wersji beta aplikacji, którą Garmin udostępnił dla „wybranych klientów korzystających ze smartwatchów, liczników rowerowych i akcesoriów firmy Garmin”. Dostali oni specjalne powiadomienie o możliwości dołączenia do testów. Pozostali użytkownicy smartwatchy producenta muszą uzbroić się w cierpliwość, bo do nich te nowości trafią „jeszcze w tym roku”, choć nie wiemy dokładnie kiedy.