Giganci nowych technologii na Masters & Robots 2019. Zobacz, co czeka podczas 3. edycji konferencji

Już 8-9.10. w Warszawa spotkają się najgorętsze nazwiska w branży i opowiedzą m.in. o sile technologii, jej działaniu na rzecz ludzkości, technologicznych i etycznych wyzwaniach biznesu oraz najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych.

 

Wiele nowoczesnych technologii wciąż bardziej kojarzy się ze światem science fiction niż z codziennym życiem. Jednak coś co wczoraj było jeszcze fantazją, dziś staje się powszechnym produktem lub usługą. Nowoczesne technologie to klucz do sukcesu w biznesie, konkurencyjności innowacyjnego myślenia i rozwoju firmy w skali globalnej. Ale  – bez wątpienia – najważniejszy jest człowiek.

Podczas największej w Polsce konferencji technologicznej – Masters & Robots  (8-9.10, Warszawa) – o sile technologii i jej działaniu na rzecz ludzkości, technologicznych i etycznych wyzwaniach biznesu, najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych będą dyskutować najgorętsze nazwiska w branży, m.in. David Hanson – geniusz, wizjoner i przedsiębiorca, twórca Sophi  – najbardziej znanego humanoidalnego robota, Mo Gawdat, ekspert od AI i robotyki, który pracował przy tworzeniu tajnych innowacyjnych technologii Google`a, Anahita Moghaddam – założycielka Neural Beings, trenerka Global CEOs, uczennica Dalajlamy, Michael Ventura, światowy ekspert od design`u, kreujący firmę opartą na „empathic design” czy Leesa Soulodre, konsultantka w zarządzaniu innowacjami, która pomogła wystartować od zera firmom, o obecnej łącznej wartości ponad 14 mld dolarów.
 

Roboty i lepszy świat

Nazwany przez PC Magazine i WIRED geniuszem, zdobywca wielu nagród –  od NASA, NSF, AAAI, Innowatora Roku Tech Titans i Triennale Projektowania Cooper Hewitt, David Hanson zyskał międzynarodowe uznanie tworząc inteligentne maszyny o ludzkiej ekspresji i empatii. Jego robot Sophia, najbardziej ludzki robot na świecie, otrzymał nawet obywatelstwo, ma za sobą wiele spotkań z artystami i twórcami, m.in. z Willem Smithem, Richardem Gere, a z niemiecką kanclerz Angelą Merkel rozmawiał o technologii, feminizmie i … Pucharze Świata. Hanson uważa, że w przyszłości opiekuńcze, super inteligentne i wysoce społeczne roboty będą częścią codziennego życia i pracy, współpracując z ludźmi, aby stworzyć lepszy świat. Podczas konferencji Masters&Robots zaprezentuje swoją wizję przyszłości sztucznej inteligencji.

Temat wystąpienia: Why we need AI with heart.
https://digitaluniversity.pl/david-hanson-czlowiek-tworzacy-ludzkie-roboty/

 

Technologia w służbie szczęścia

Z kolei Mo Gawdat, przedsiębiorca i lider ruchu #onebillionhappy, dostrzega wagę przełomowych technologii, wskazując jednocześnie, że dalszy rozwój robotyki i AI, czy też ogólnie branży technologicznej, stawia przed światem biznesu bardzo istotne wyzwanie etyczne. Przestrzega przed osiągnięciem singularity czyli momentem, w którym „maszyny staną się mądrzejsze od nas, a dalszy rozwój naszego świata stanie się w dużej mierze nieprzewidywalny”. Aby do niego nie dopuścić – każdy powinien dążyć do szczęścia, a nauka i technologie powinny temu ludzkiemu szczęściu służyć. Tylko wtedy – wzorując się na ludzkości – nowe technologie będą miały dobry przykład – według Mo Gawdata – właściwie je „wychowamy”, tak jak wychowuje się dzieci.

Temat wystąpienia: One Billion Happy: The Future of Technology, AI & Robotics, Rules for Building a Positive Organization
https://digitaluniversity.pl/digital-news/ai-robotyka/

 

Praca to nie wszystko

Obok Mo Gawdata wystąpi Anahita Moghaddam – założycielka Neural Beings, która chce zmieniać świat, opowie o najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych i wizji połączeniu przywództwa w biznesie, szczególną uwagę poświęcając samoświadomości i uważności, a przede wszystkim dążeniu do osobistego szczęścia.

Temat wystąpienia: Rules for Building Happy Organisation, Leadership in a Disruptive Age.
https://digitaluniversity.pl/samoswiadomosc-najbardziej-pozadana-kompetencja-zawodowa/

 

Gospodarka nowej generacji

O korzyściach płynących z friction-free economy – niwelującej ograniczenia czasu, dystansu i braku dostępności – nowego modelu gospodarczego opowie podczas M&R Leesa Soulodre, przedsiębiorczyni, która w dążeniu do stałego przebudowywania firmy, aby błyskawicznie dostosowywać się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji – upatruje jej sukcesu w przyszłości.

Temat wystąpienia: Friction Free Economies in a Smart Nation
https://digitaluniversity.pl/digital-news/friction-free-economy/

 

Z empatią w biznesie

 „Nie potrzebujemy już więcej mnichów w klasztorach, potrzebujemy mnichów w naszym codziennym życiu”. To zdanie mocno podkreśla podejście Michaela Ventury do modelu współpracy z klientem, opartym na „empathic design”, w którym podstawą jest „głębsze zrozumienie” odbiorcy i dopasowanie końcowego produktu do jego rzeczywistych potrzeb.

Tematyka wystąpienia: Building leadership and technology with empathy
http://digitaluniversity.pl/diginews/michael-ventura

 

W konferencji bierze udział ponad 70 ekspertów i praktyków z całego świata. Głównymi sponsorami wydarzenia są międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, od lat wspierający startupy – Sebastian Kulczyk oraz polski gigant ubezpieczeniowy PZU. Więcej: mastersandrobots.tech/schedule/