Dzieci z popularnego kanału na YT były maltretowane. Matka usłyszała 19 zarzutów

Kanału o nazwie „Fantastic Adventures” już nie ma, zdobył ok. 800 tysięcy subskrybentów. Przygody dzieci, które walczyły z super-łotrami i okazywały się sprytniejsze od złych opiekunek cieszyły się sporą popularnością, dopiero teraz jednak wychodzą na jaw przerażające szczegóły odnośnie tego, jakim kosztem powstawały.

Oglądalność poszczególnych odcinków nie raz przekraczała miliony wyświetleń, łącznie kanał mógł pochwalić się naprawdę  imponującym wynikiem 250 milionów odsłon. W każdym z odcinków (10-15 minut) dzieci biorą udział w fantastycznych przygodach. Postawione przez prokuraturę z Arizony zarzuty wobec kobiety, która była adopcyjną matką dzieci, zawierają między innymi: zamykanie w schowku na kilka dni bez wody i jedzenia, głodzenie oraz traktowanie gazem pieprzowym dzieci, które nie były posłuszne w roli małych aktorów. 

Policja aresztowała 48-letnią Machelle Hackney oraz jej dwóch biologicznych synów. Kobiecie postawiono dwa zarzuty molestowania, pięć zaniedbania, pięć nielegalnego uwięzienia i siedem maltretowania, łącznie 19 zarzutów! Wraz z nią do aresztu powędrowało dwóch jej biologicznych synów. Ryan i Logan zostali oskarżeni o zatajenie wiedzy o maltretowaniu dzieci. 

Logo kanału, Fot. YouTube

Policja zainteresowała się sprawą po tym jak biologiczna córka Machelle, imieniem Megan, skontaktowała się z władzami 13 marca. Doniosła ze szczegółami o sposobie traktowania adoptowanych dzieci przez matkę. Policja przyjechała na miejsce, zastało tam niedożywione i blade dzieci, z czego jedno z nich schowane w schowku, która posiadała zamek, była jednak otwarta. Odnalezione dzieci miały prosić o jedzenie i picie. 

 

W trakcie rozmowy oficerów z dziećmi, jedno z nich wypiło trzy półlitrowe butelki wody w 20 minut. Policjanci chcieli także wzmocnić dzieci tymczasowo oferując paczkę chipsów. Te jednak odmawiały tłumacząc, że obawiają się, że Machelle wyczuje zapach chrupek w ich oddechach. Służby szybko otrzymały nakaz przeszukania domu i znalazły w pokoju matki dwie puszki gazu pieprzowego. Dzieci zostały przesłuchane i przebadane. Jedno z nich przyznało, że matka stosowała na nich gaz oraz zmuszała do kąpieli w lodzie wciskając głowy pod wodę gdy odmawiały. 

Machelle Hackney, Fot. Pinal County Sheriff’s Office/Associated Press/East News

Inne dziecko opowiedziało o tym, że zostało spryskane gazem „od stóp do głów” oraz więcej niż jednokrotnie Machelle raniła jego genitalia paznokciami do krwi. Następna dziewczynka przyznała, że kobieta spryskała gazem jej genitalia, a ból utrzymywał się przez 4-5 dni. 

Wszystkie brały udział w nagrywaniu filmików „Fantastic adventures” i był dotkliwie karane w przypadku zapominania tekstu roli lub nie wzięcia udziału w kręceniu odcinka. 

Logan przyznał w rozmowie z policją, że wiedział o zamykaniu dzieci, gazie i lodowych kąpielach. Sama Machelle zaprzeczyła obu tym zarzutom. Przyznała, że dawała dzieciom klapsy i stawiała je do kąta w ramach kary. Dodała, że schowek nie był karą a pomieszczeniem z zielonymi ścianami – zaprojektowanym do kręcenia odcinków i dogrywania efektów specjalnych. 

YouTube zareagował natychmiast po otrzymaniu informacji o aresztowaniach. Zablokowano kanał oraz odcięto jego możliwości zarabiania. 

Machelle Hackney miała pod opieką 7 adoptowanych dzieci. 

Źródło: Gizmondo