Google Earth ma już 10 lat!

Dziesięć lat temu zadebiutowała aplikacja Google Earth. Teraz z tej okazji można pobrać specjalną aplikacje do przeglądarki Chrome i zobaczyć, jak wspaniała jest nasza planeta!
Google Earth ma już 10 lat!

Google Earth, jedna z najważniejszych aplikacji Google pod koniec czerwca obchodziła swoje 10 urodziny. Pod tą nazwą aplikacja jest dostępna od 2005 roku. Wcześniej od 2001 roku użytkownicy mogli korzystać z podobnego narzędzia o nazwie EarthViewer 3D.

Google Earth pozwala zobaczyć kulę ziemską w trójwymiarze i oglądać m.in. zdjęcia satelitarne, lotnicze, a także panoramy zrobione z poziomu ulicy. Aplikacja umożliwia obserwację niemal wszystkich miejsc na świecie, podziwianie niezwykłych krajobrazów, wyszukiwanie miast, konkretnych budynków i wiele, wiele więcej. Jest to narzędzie, dzięki któremu zwiedzimy i poznamy nawet najbardziej oddalone rejony świata. Dowodem na to jest strona earthview.withgoogle.com, na której umieszczono najpiękniejsze obrazy Ziemi. 

Z okazji 10. urodzin Google Earth dostępny jest także nowy dodatek do przeglądarki Chrome – Earth View, który umożliwia oglądanie zdjęć w oknie przeglądarki. Do bazy zostały dodane nowe zdjęcia, użytkownicy mają teraz dostęp do 1500 fotografii.

Dowiedz się więcej!