Odpowiedzi na maile będą jeszcze szybsze. Google testuje nowość dla Gmaila

Obecnie komunikujemy się ze sobą używając przede wszystkim komunikatorów internetowych. Za ich pośrednictwem możemy nie tylko pisać, ale też wysyłać zdjęcia czy pliki. Mimo tego klasyczna poczta elektroniczna ma się wciąż dobrze, a Google cały czas dba, by poczta Gmail dostawała stosowne ulepszenia. Co przygotowano tym razem?
Odpowiedzi na maile będą jeszcze szybsze. Google testuje nowość dla Gmaila

Gmail sprawi, że odpowiadanie na maile będzie naprawdę szybkie

Nie wiem jak wy, ale ja mam straszną tendencję do zapominania o odpisywaniu na maile. Czasem dostaję wiadomości, na które nie muszę od razu udzielać odpowiedzi, jednak nie brakuje też takich wymagających dość sprawnego odpisania. Odkładając je na później, zwykle wylatuje mi to z głowy. Najwyraźniej nie jest to tylko mój problem, bo Google zauważyło, że podobnie robi całkiem sporo użytkowników Gmaila, dlatego właśnie testuje rozwiązanie, mające pomóc w szybkim odpowiadaniu na wiadomości.

Czytaj też: Fitbit opuszcza kolejne rynki. Google najwyraźniej nie chce wywiązywać się ze swoich obietnic

Oczywiście nie chodzi tutaj o żadne przypominajki, a o nowy interfejs, który zastępuje przyciski odpowiedzi w widoku e-maili i dodaje pole szybkiego tworzenia wiadomości. Jak zauważył serwis Android Police, firma testuje nowe okno wiadomości wyświetlane na dole wątku e-maili. Zastępuje ono przyciski Odpowiedz, Odpowiedz wszystkim i Przekaż. Zamiast nich mamy okienko jak w komunikatorze, co naprawdę może ułatwić odpisywanie.

Wspomniane przyciski nie zostają usunięte całkowicie, bo jak widać na powyższych zrzutach ekranu, Google ukrył je po prostu w menu rozwijanym pod opcją Odpowiedz. Tam właśnie można wybrać Odpowiedz wszystkim czy zedytować listę odbiorców. W prawym górnym rogu okienka mamy możliwość powiększenia pola tekstowego, przechodząc ostatecznie do okna tworzenia wiadomości widocznego na pełnym ekranie. Widać też, że po rozpoczęciu pisania przycisk emoji zmienia się w ten służący do wysyłania wiadomości.

Czytaj też: Ta nowość w nawigacji Waze zdecydowanie powinna trafić do Map Google. Z nią każda podróż będzie bezpieczniejsza

W ten sposób Google skraca liczbę kroków, jakie trzeba wykonać, by odpisać na wiadomość. Pozwala też na odpowiadanie w trakcie czytania, więc nie musimy już polegać na treści e-maila cytowanej na ekranie. To znacznie wygodniejsze i bardziej przejrzyste. Oczywiście, jeśli ktoś notorycznie zapomina o odpisywaniu na wiadomości, to magicznie nie rozwiąże problemu, ale z pewnością ułatwi cały proces. Jak już wspomniałam, nowość jest na razie w fazie testów i dotyczy tylko Gmaila na Androidzie.