Gra miejska Fredro: Rekonstrukcja

7 września w całej Polsce odbędą się programy i akcje związane z Narodowym Czytaniem – inicjatywą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która w tym roku będzie dotyczyła twórczości Aleksandra Fredry.

Z tej okazji Dom Komedii Aleksandra Fredry przygotował grę miejską osnutą wokół biografii pisarza. Zadania gry miejskiej Fredro: Rekonstrukcja nawiązują do losów pisarza i jego bogatej biografii.

Od godziny 14:00 do 18:00 organizatorzy zapraszają do przygody, która pozwoli na nowo poznać życiorys autora Zemsty przy okazji przypadającej w tym roku 220. rocznicy Jego urodzin.

Gra rozpocznie się w Ogrodzie Saskim, przy Wielkiej Fontannie. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy szukają doskonałej zabawy na wrześniowe popołudnie.

Udział w grze jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. – Chcemy zrekonstruować życiorys Fredry, pokazać uczestnikom nieznane oblicza komediopisarza. Podczas gry nikt nie będzie się nudził, przygotowaliśmy zadania dla starszych i młodszych, znających już twórczość i biografię naszego romantyka i tych, którzy jeszcze jej nie poznali.

Wystarczy chcieć i podjąć wyzwanie – mówi Katarzyna Kwiecień z Domu Komedii. Gra będzie wędrówką, którą uczestnicy odbędą wraz z Aleksandrem Fredrą – będą poznawać perypetie i życiowe wyzwania, którym stawiał czoła autor.

Gra składa się z 7 punktów, celem graczy jest zrealizowanie zadania związanego z wybranym fragmentem biografii Fredry. Wykonując zadania, gracze „zrekonstruują” Fredrę – odtworzą jego losy i wizerunek.

Organizator – Dom Komedii Aleksandra Fredry oraz operator gry Games Devleopment zapraszają miłośników literatury, dzieci, młodzież oraz całe rodziny do wspólnej zabawy.