Greta Thunberg jest podróżniczką w czasie “wysłaną by nas uratować”? Dla fanów teorii spiskowych

Młoda eko-aktywista dołączyła do grona celebrytów, jak Keanu Reeves, ”odnalezionych” na archiwalnych zdjęciach. Ten krążący od lat meme z przymrużeniem oka przyjmuje zbieżność z wyglądem osoby na fotografii za dowód na podróżowanie w czasie.

– Greta jest podróżniczką w czasie wysłaną by nas wszystkich uratować – ogłosił użytkownik Twittera @JackSamStrange po tym jak na 121-letnim zdjęciu dostrzegł podobną do Thunberg dziewczynkę. Pochodzący ze zbiorów fotografa Erica Hegga obraz trzymany jest w archiwach University of Washington i przedstawia trójkę dzieci pracujących w kopalni złota koło Klondike w Kanadzie.

 

Zaskakuje stopień podobieństwa między dzieckiem z 1898 roku i 16-letnią ekolożką rozliczającą dziś możnych tego świata z ich grzechów wobec świata. Twarze obu dziewczynek są na tyle podobne, że niektórzy sugerują manipulację na archiwalnym zdjęciu. 

 

 

Co bardziej pomysłowi ”spiskowcy” sugerują bardziej skomplikowany scenariusz. – Greta w niedalekiej przyszłości uzna, że nie da się już nic zrobić dla Ziemi i cofnie się w czasie, by nas uratować – zauważa internauta. Ktoś inny żartuje, że znana z niechęci do dziewczyny amerykańska stacja informacyjna Fox News ”będzie oskarżać Demokratów o przysłanie jej z przyszłości”.

 

Młoda Szwedka jest obecnie ikoną ruchu na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych. Ze swoją edukacyjną misją podróżuje po świecie unikając latania samolotem. Niedawno przybyła do USA z Europy jachtem dalekomorskim.

 

 

Miała następnie płynąć na ważną konferencję do Chile, ale los pokrzyżował jej plany. W ostatniej chwili zdecydowano, że spotkanie odbędzie się w Hiszpanii. 16-latka ponownie pokonuje więc Atlantyk. Kilka dni temu minęła Bermudy.