Gry wideo na żywo w Discovery Channel

„Gry wideo na żywo” to nowy 3-odcinkowy serial w Discovery Channel przygotowany przez twórców popularnej serii „Prawda czy fałsz – pogromcy mitówł”

„Gry wideo na żywo” (ang. Weaponizers) to nowy 3-odcinkowy serial przygotowany przez twórców popularnej serii „Prawda czy fałsz – pogromcy mitówł” – Johna Luscombe’a i Roba Hammersleya. Zobaczymy w nim mieszankę inwencji twórczej, główkowania w wojskowym stylu oraz rozwiązań inżynieryjnych. Dwa zespoły doskonałych konstruktorów, przebudowują zupełnie zwyczajne pojazdy i tworzą z nich zdalnie sterowane maszyny zniszczenia. Konstruktorzy wzorują się na dynamice gier wideo – wyposażają pojazdy w karabiny maszynowe i inne rodzeje broni. Członkowie obu drużyn korzystają ze swych umiejętności, z zakresu renowacji hot rodów, pirotechniki, efektów specjalnych, mechaniki oraz broni wojskowej. Wysilają swą kreatywność i inwencję twórczą, aby pokonać przeciwników. Celem jest stworzenie pojazdu niezniszczalnego.

W każdym odcinku zespoły przerabiają typowe pojazdy – autobus, furgonetkę z lodami czy samochód sportowy. Zaprzęgają do pracy naukę, efekty specjalne, inżynierię, obróbkę metali i szczyptę fantazji, po to aby zbudować i przetestować pojazd całkowicie zdalnie sterowany, o jak największych możliwościach niszczycielskich. Po zakończeniu wszystkich testów każdy z zespołów zamyka się w swym podziemnym bunkrze dowodzenia. Stamtąd sterują swymi pojazdami, walczącymi w pojedynku, składającym się z dwóch rund.

W rundzie pierwszej pojazdy ścigają się, aby zniszczyć lub obronić wyznaczone obiekty, takie jak średniowieczne zamki lub składy paliwa w stylu Mad Maxa. W rundzie drugiej stają do walki w najbardziej kontrowersyjnej grze samochodowej Carmageddon, w której obowiązuje reguła, że… nie ma żadnych zasad! Czy zmodyfikowana chłodnia pokona furgonetkę-lodziarnię? Czy mechanikom uda się zmienić dwa zwykłe samochody w brutalne maszyny, wyposażając je w broń maszynową, rakiety i inne niszczycielskie gadżety? Wszystko okaże się na placu boju. To brutalna walka mająca sprawdzić umiejętności obu zespołów. Na placu boju może przetrwać tylko jeden pojazd!

Premiera serii w niedzielę 9 sierpnia o godzinie 20:00. Emisja kolejnych odcinków: w niedziele także o godz. 20:00. h.k.