Hej ho i butelka rumu!

Gdy za oknem plucha i czuć nadchodzącą jesień myślami wracamy do wakacyjnych, morskich wypadów. Idealną lekturą na przypomnienie mogą być morskie opowieści Jacka Komudy: “Czarna Bandera” oraz “Galeony wojny”.

Pamiętasz czasy, gdy marzyłeś o pirackich wyprawach, południowych morzach, abordażach i odkrywaniu pirackich skarbów? Dzięki Jackowi Komudzie znów możesz poczuć tamten klimat. Autor kojarzony do tej pory z opowiesciami z czasów szlacheckiej  Polski sięga tym razem po archetypiczne opowieści ze świata piratów i raczy nas najprawdziwszą morska fantastyką. Mocną jak rum z portowej tawerny, ociekającą namiętnościami, krwią i słoną wodą, jak pokład okrętu w czasie abordażu..

“Czarna Bandera” to zbiór opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i… swym byłym kapitanem.
w “Czarnej banderze” dostajemy sześć nowel o złych wodach i przeklętych wiatrach, które gnają potępione żaglowce aż do wrót piekielnych otchłani. Do miejsca, gdzie za wszystkie grzechy czeka bezlitosna kara.

“Galeony wojny” to w odróżnieniu od “Czarnej bandery” powieść dziejąca się na Morzu Bałtyckim. W 2 tomach dostajemy smak morskiej wody i krwi, gorycz porażki i słodki zapach zwycięstwa.Bitwy wojennych galeonów, salwy całoburtowe, kaperskie rajdy, niszczycielskie sztormy i abordaże na pokładach tonących okrętów. Czyli to co tygrysy lubią najbardziej:)

Jest rok 1627. Szwedzi atakują ujście Wisły. Ich okręty rozpoczynają blokadę Gdańska. Do walki z eskadrami Gustawa Adolfa staje młoda polska flota wojenna Zygmunta III Wazy, wspierana przez kaprów na służbie królewskiej. Kapitan Arendt Dickmann, późniejszy admirał i zwycięzca w bitwie pod Oliwą, rzuca wyzwanie Fortunie stawiając na jedną kartę honor i doświadczenie. Razem ze szlachcicem Markiem Jakimowskim, buntownikiem z tureckiej galery, wyrusza w morze by posłać na dno złowrogiego Lewiatana napadającego na statki z Gdańska. I przekonać się czy opowieści o bestii z podmorskich otchłani są prawdą, czy tylko podstępną intrygą szwedzkich korsarzy.

Komuda drobiazgowo rekonstruuje siedemnastowieczne realia dostarczając oprócz rozrywki również porcję solidnej wiedzy.
Doskonała lektura na jesienne wieczory.

“Galeony wojny” do kupienia w naszej księgarni!

Kup tom I!

Kup tom II!

Więcej:News