Celem firmy jest nie tylko zapewnienie użytkownikom smartfonów szerokiego wachlarza usług – HMS ma gwarantować również najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i spójność nowego ekosystemu ze wszystkimi urządzeniami z rodziny Huawei. Oto kilka kluczowych usług, które wyróżniają się w ekosystemie Huawei Mobile Services.

ID Huawei

Aby móc korzystać ze wszelkich dobrodziejstw HMS, niezbędne jest posiadanie konta ID Huawei, które jest łatwe w użyciu i nie wymaga tworzenia nowego adresu email – można założyć je na adres Gmail. Przy okazji – to, że smartfony Huawei nie obsługują aplikacji Google, nie oznacza, że nie możemy korzystać z gmailowej skrzynki. Spokojnie obsłużą ją inne aplikacje, które można pobrać ze sklepu AppGallery.

Jest to rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo – wystarczy włączyć opcję ochrony konta, by otrzymywać powiadomienie SMS przy każdej próbie logowania się z nierozpoznanego urządzenia.

Ciekawostka: na świecie istnieje już 390 milionów kont ID Huawei. W samej Polsce jest ich 2,4 mln.

Chmura Huawei

Chmura Huawei to usługa pozwalająca na przechowywanie danych bez obciążania pamięci urządzeń. Umożliwia również bezpieczny i łatwy backup danych na urządzeniach z Huawei ID oraz funkcję Znajdź urządzenie, dzięki której można zlokalizować zgubiony smartfon i na niego zadzwonić.

Co przydatne, rejestrując nowe konto ID Huawei, użytkownik automatycznie otrzymuje 5GB darmowej przestrzeni dyskowej w Chmurze Huawei, do której posiada dostęp zarówno z poziomu smartfona, jak i przeglądarki internetowej.    

AppGallery

AppGallery to oficjalny sklep z aplikacjami i serce każdego urządzenia mobilnego od Huawei – polscy użytkownicy mogą wybierać spośród 1,7 tysiąca aplikacji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie: od szeroko pojętej rozrywki, przez pracę, po aktywność fizyczną. To nie koniec – technologia machine learning bada mobilny styl życia użytkowników AppGallery i na tej podstawie proponuje im aplikacje, które mogą okazać się przydatne. 

Firma Huawei nie zapomniała też o graczach – nowa generacja aplikacji wykorzystujących sieć 5G umożliwia mobilną rozrywkę bez konieczności instalowania aplikacji, dzięki czemu możemy oszczędzić i baterię, i przestrzeń na dane.

W AppGallery nie brakuje również promocji i konkursów, które marka regularnie organizuje ze swoją siecią partnerską.

Co jednak najważniejsze, Huawei przykłada bardzo dużą wagę do zapewnienia użytkownikom pełnego bezpieczeństwa pobierania i użytkowania wszystkich dostępnych w swoim sklepie aplikacji, oraz ochronę danych i możliwość ustawienia na urządzeniach kontroli rodzicielskiej.

Petal Search

Petal Search to nie tylko superszybka przeglądarka, ale osobisty doradca mobilny, który oferuje wskazówki i filtry ułatwiające sprawne posługiwanie się internetem na smartfonie. Jest także jedyną dostępną na świecie mobilną przeglądarką umożliwiającą użytkownikom wyszukiwanie, pobieranie i aktualizację aplikacji bez konieczności otwierania AppGallery. 

Dzięki współpracy Huawei z największymi agencjami prasowymi na świecie Petal Search serwuje użytkownikom spersonalizowany news feed. Algorytmy maszynowego uczenia dbają też o podpowiadanie posiadaczom smartfonów firmy najlepszych ofert zakupowych i lokalnych atrakcji. Wszystko z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Petal Maps 

Autorska aplikacja Petal Maps umożliwia użytkownikom smartfonów Huawei inteligentne wsparcie w pokonywaniu polskich tras – nie tylko samochodem, ale również np. rowerem. Mapy Petal umożliwiają planowanie trasy w oparciu o rzeczywiste natężenie ruchu na drodze i z uwzględnieniem warunków pogodowych, łatwe dodawanie do zaplanowanej trasy przystanków, a także zapisywanie i synchronizację ulubionych miejsc oraz historii nawigacji z Chmurą Huawei.

Więcej o Huawei Mobile Services przeczytacie TUTAJ.