Świetna wiadomość dla właścicieli zegarków Huawei Watch GT 4. Pojawi się przydatna aktualizacja

Ogłoszona pod koniec września seria Huawei Watch GT 4 z okazji świąt doczekała się dwóch nowych wariantów i świetnej promocji. Teraz z kolei mamy świetną wiadomość dla tych, którzy te smartwatche już mają lub właśnie szykują się do zakupu – Huawei przygotował kolejną aktualizację, a wraz z nią kilka ulepszeń.
Świetna wiadomość dla właścicieli zegarków Huawei Watch GT 4. Pojawi się przydatna aktualizacja

Huawei Watch GT 4 dostaje kolejną aktualizację

Może i pod względem smartfonów Huawei mocno podupadł, ale nie można zapominać, że chińska firma ma w swojej ofercie znacznie więcej urządzeń, wśród których na szczególną uwagę zasługują smartwatche. Inteligentne zegarki producenta wyróżniają się nie tylko stylową i przykuwającą spojrzenie konstrukcją, ale przede wszystkim mnogością funkcji. Huawei dba o pojemne akumulatory, bo np. te w serii Watch GT 4 mogą działać na jednym ładowaniu do 14 (wersja 46 mm) lub 7 dni (wariant 41 mm). Na tle konkurencji wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Na pokładzie tych urządzeń nie brakuje również wielu funkcji, nastawionych na dbanie o kondycję oraz zdrowie.

Czytaj też: Xiaomi ogłasza datę globalnej premiery serii Redmi Note 13. Będzie kolejny hit?

Teraz Huawei wydał kolejną aktualizację oprogramowania wprowadzając na pokład modeli Watch GT 4 wersję systemu HarmonyOS 4.0.0.140. Nie znajdziemy tu co prawda jakichś ogromnych i rewolucyjnych zmian, ale za to pojawiły się ulepszenia poprawiająca wygodę użytkowania zegarków, co też jest istotne. Producent ułatwił nawigację po aplikacjach, przenosząc nazwy zainstalowanych na urządzeniu aplikacji do widoku siatki – wystarczy obrócić koronę, by przyjrzeć się bliżej. Nie trzeba będzie już wytężać wzroku, by zobaczyć szczegóły.

Udoskonalono też dźwięki metronomu, dodając nowe opcje, spośród których będziemy mogli wybrać te, które nam się podobają. Optymalizacji doczekało się wyświetlanie danych o temperaturze ciała, poprawiono również ogólną stabilność systemu, dzięki czemu wszystko działa teraz płynniej i wygląda lepiej. Takie zmiany są zawsze na plus.

Czytaj też: Samsung ma poważne plany co do elastycznych ekranów. Nie tylko smartfony, ale też wiele innych urządzeń

Aktualizacja HarmonyOS 4.0.0.140 jest już wdrażana, więc to tylko kwestia czasu, aż pojawi się na wszystkich urządzeniach z serii Huawei Watch GT 4. Jeśli chcecie sprawdzić, czy jest już dostępna lub przejrzeć zmiany, wystarczy przejść do aplikacji Huawei Zdrowie, tam kliknąć w sekcję smartwatch i sprawdzić zainstalowaną wersję HarmonyOS lub ewentualną dostępność aktualizacji.

Pamiętajcie również, że wciąż trwa promocja, w ramach której do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów) do zakupu zegarka Watch GT 4 producent dorzuca za darmo słuchawki FreeBuds SE 2. Z okazji świąt pojawiły się też dwie specjalne edycje zegarka, a szanse na ich kupienie (jedynie na stronie Huawei.pl) macie tylko do 2 stycznia:

  • Huawei Watch GT 4 46 mm Active Christmas Edition z dodatkowym zielonym paskiem w zestawie. Cena – 1189 złotych
  • Huawei Watch GT 4 41 mm Elegant Christmas Edition z dodatkowym różowym paskiem w zestawie. Ten wariant kupimy za 1489 złotych.