Huawei Watch GT 4 dzięki tej aktualizacji jeszcze lepiej zadba o Twoje zdrowie

W połowie września Huawei rozszerzył swoją ofertę o nowe smartwatche z serii Watch GT 4. Śmiało można powiedzieć, że to zegarki dla każdego, bo dostępne są aż w siedmiu różnych wariantach. Teraz te urządzenia dostały nową aktualizację, która ulepsza dwie popularne funkcje.
Huawei Watch GT 4 dzięki tej aktualizacji jeszcze lepiej zadba o Twoje zdrowie

Masz smartwatch Huawei Watch GT 4? Szykuj się na aktualizację

Może i pod względem smartfonów Huawei mocno podupadł, ale nie można zapominać, że chińska firma ma w swojej ofercie znacznie więcej urządzeń, wśród których na szczególną uwagę zasługują smartwatche. Inteligentne zegarki producenta wyróżniają się nie tylko stylową i przykuwającą spojrzenie konstrukcją, ale przede wszystkim mnogością funkcji. Huawei dba o pojemne akumulatory, bo np. te w serii Watch GT 4 mogą działać na jednym ładowaniu do 14 (wersja 46 mm) lub 7 dni (wariant 41 mm). Na tle konkurencji wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Na pokładzie tych urządzeń nie brakuje również wielu funkcji, nastawionych na dbanie o kondycję oraz zdrowie.

Czytaj też: Nothing rozszerza dostępność niedrogich urządzeń submarki CMF. Tak, w Polsce też je kupimy

Najnowsza aktualizacja udostępniona przez producenta ulepsza właśnie tę drugą kwestię. Huawei udostępnił uaktualnienie, które optymalizuje dwie główne funkcje – śledzenie snu i kalendarz cykli. Aktualizacja do wersji HarmonyOS 4.0.0.122 (C00M02) waży 46 MB i będzie udostępniona partiami, więc chociaż producent wdroży ją globalnie, może minąć nieco czasu, zanim trafi do każdego. Aktualizację można znaleźć w aplikacji Huawei Zdrowie -> Urządzenia -> Huawei Watch GT4 -> Aktualizacja oprogramowania sprzętowego.

Źródło: GSMArena

Jeśli chodzi o wprowadzane zmiany, to po pierwsze aktualizacja optymalizuje funkcję śledzenia snu. Zegarek wyposażony jest w system monitorowania TruSleep 3.0, który śledzi nasz sen przez całą noc, wykrywając nieprawidłowości, takie jak problemy z oddychaniem, rejestrują czas trwania snu, jego jakość i kompleksową strukturę nocnego odpoczynku oraz drzemek (w tym snu lekkiego, głębokiego, REM i czuwania). Co prawda dziennik zmian nie tłumaczy, co dokładnie ulepszono w tej kwestii, ale można się spodziewać, że Huawei Watch GT 4 będą teraz dostarczać w raportach więcej szczegółów, bo do tej pory niektórych kwestii tam brakowało.

Czytaj też: Fitbit opuszcza kolejne rynki. Google najwyraźniej nie chce wywiązywać się ze swoich obietnic

Druga zmiana dotyczy funkcji śledzenia cyklu miesiączkowego. Tegoroczne smartwatche Huawei znacznie ulepszyły tę dość podstawową opcję. W większości smartwatchy użytkowniczki muszą ręcznie wpisywać do „kalendarzyka” większość danych na temat swojego okresu. Chiński producent postanowił znacznie to ułatwić, dlatego smartwatch sam dodaje do odpowiedniej sekcji zebrane przez siebie dane, takie jak zmiany temperatury ciała, tętna czy częstotliwość oddechu i właśnie na tej podstawie dokonuje wyliczeń. Po aktualizacji funkcja ta działać będzie sprawniej i lepiej przewidywać cykle na podstawie danych biometrycznych, co z pewnością spodoba się wszystkim posiadaczkom zegarków Watch GT 4.