Seria Huawei Watch GT 4 zadebiutuje już na dniach. Na pokładzie pojawi się zupełnie nowa funkcja EKG

Choć na rynku smartfonowym Huawei mocno stracił na znaczeniu, to nie można tego powiedzieć o pozostałych urządzeniach producenta, takich jak np. smartwatche. Zegarki producenta sprzedają się bardzo dobrze, a wkrótce do bogatej oferty tych urządzeń dołączą kolejne modele z serii Huawei Watch GT 4.
Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro

Przyszły tydzień będzie obfitował w kilka interesujących premier. Oczywiście najbardziej wyczekiwane jest wydarzenie organizowane przez Apple’a, podczas którego zobaczymy m.in. serię iPhone 15. Jednak dwa dni później, 14 września, Huawei też pokaże swoje nowości. W Barcelonie zostanie zaprezentowana seria Huawei Watch GT 4, która jak zwykle przyniesie nam dwa nowe modele – podstawowy i Pro. Czym tym razem te smartwatche wyróżnią się na tle konkurencji?

Huawei Watch GT 4 dostanie sporo ciekawych ulepszeń

Wedle doniesień, jedną z ekscytujących funkcji będzie zupełnie nowe EKG. Jak donosi leaker FixFocus, dzięki temu zegarki będą w stanie wykrywać arytmię serca. Jest to schorzenie ciężkie do wykrycia, bo często bywa tak, że może ono nie dawać praktycznie żadnych objawów i w takich przypadkach, jeśli już dochodzi do jego zdiagnozowania, dzieje się to najczęściej podczas rutynowych badań EKG lub diagnostyki innych dolegliwości. Arytmia może się też objawiać nieregularnym biciem serca – może ono bić zbyt wolno, zbyt szybko lub mieć nieregularny rytm. Osoby, które są bardzo aktywne, mogą na to nawet nie zwracać uwagi, bo przecież to normalne, że podczas wysiłku tętno przyspiesza i zwalnia, gdy odpoczywamy lub śpimy.

Większość z nas oczywiście wie, że wykonywanie rutynowych badań jest bardzo ważne, ale równie dobrze wiemy też, jak to wygląda w praktyce. Jeśli nic nam nie dolega, nie chce nam się chodzić po lekarzach. Tutaj z pomocą mogą przyjść smartwatche i funkcje monitorowania zdrowia, takie jak właśnie EKG. Pamiętać trzeba, że otrzymywane dane nie są w żadnym wypadku diagnozą medyczną i służą jedynie jako pomoc w ocenie stanu naszego organizmu. Mogą jednak być bardzo przydatne, zwłaszcza w tym przypadku. Funkcja EKG dostępna w smartwatchach Huawei Watch GT 4 rejestruje aktywność elektryczną serca, a pozyskane w ten sposób informacje może wykorzystać do identyfikacji arytmii i innych chorób. Dzięki temu, jeśli zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, użytkownik zostanie o nich powiadomiony i będzie mógł jak najszybciej udać się do lekarza.

Widać, że Huawei mocno skupia się na funkcjach zdrowotnych w swoich zegarkach, jednak nie zapomina też o innych ulepszeniach. Wedle informacji, seria Watch GT 4 będzie też wyposażona w nowy system pozycjonowania podczas uprawiania sportu, wodoodporny głośnik i nowe widżety usług. Z udostępnionego przez producenta plakatu dowiedzieliśmy się też, że Watch GT 4 będzie miał dwie różne tarcze, jedną wyglądającą jak Watch GT Cyber ​​z kolorowymi etykietami, a drugą okrągłą. Obie wersje powinny być też wzbogacone o niestandardowe tarcze stworzone specjalnie dla tych wariantów.

Czytaj też: Masz smartwatcha Huawei Watch GT 3 Pro? Szykuj się na owe funkcje

To z pewnością nie wszystko, co przygotował dla nas Huawei. Jednak na poznanie pozostałych szczegółów, a także pełnej specyfikacji nadchodzących zegarków, będziemy musieli chwilę poczekać. Na szczęście niedługo, bo do premiery pozostało zaledwie 9 dni.