Xiaomi 11T Pro w końcu dostaje długo wyczekiwaną aktualizację

Od kilku miesięcy Xiaomi intensywnie wdraża HyperOS, swój autorski system operacyjny oparty na Androidzie 14. W przeciwieństwie do Huawei oprogramowanie udostępniane jest globalnie, ale trochę czasu musi minąć, zanim otrzymają je wszystkie kwalifikujące się urządzenia. Teraz przyszedł czas na model Xiaomi 11T Pro.
Xiaomi 11T Pro w końcu dostaje długo wyczekiwaną aktualizację

HyperOS trafia do Xiaomi 11T Pro

W ofercie Xiaomi znajdziemy nie tylko smartfony czy tablety, ale ponad 200 różnych rodzajów sprzętów. Tak ogromne portfolio wymagało zmiany podejścia do oprogramowania i ostatecznie w październiku zeszłego roku zaprezentowano HyperOS, system oparty na Androidzie 14, jednak dostosowany nie tylko do telefonów, bo mający łączyć w jeden rozbudowany ekosystem wszystkie inteligentne urządzenia producenta. Stworzenie HyperOS było w zasadzie kolejnym krokiem, bo wraz z rosnącą gamą inteligentnych produktów Xiaomi, MIUI było już niewystarczające. 

Czytaj też: Nothing integruje swoje smartfony z ChatGPT. Wystarczy zainstalować najnowszą aktualizację

Nie jest to taka całkowita nowość, bo w dużej mierze oprogramowanie opiera się na nakładce MIUI, jaka do tej pory dostępna była na smartfonach Xiaomi. Producent ulepszył ją jednak pod wieloma względami, zintegrował z Androidem i wprowadził takie funkcje, jak HyperConnect zapewniający płynną łączność z urządzeniami i HyperMind AI do inteligentnego dostosowywania urządzeń, których celem jest podniesienie poziomu doświadczeń użytkowników w przypadku produktów firmy. HyperOS przynosi również zupełnie nowy interfejs użytkownika i ulepszone animacje, a także elementy inspirowane iOS, takie jak uniwersalny efekt rozmycia i nowe funkcje dostosowywania ekranu blokady

Czytaj też: Huawei wkracza w nową erę wraz z serią Pura 70

Oczywiście zmian jest znacznie więcej i wprowadzane są one na bieżąco, jednak najistotniejsze na razie jest zaktualizowanie wszystkich kwalifikujących się do tego urządzeń. Ten proces trwa już od miesięcy i co istotne, nie tylko w Chinach. Teraz dowiedzieliśmy się, że Xiaomi w końcu udostępniło HyperOS dla modelu Xiaomi 11T Pro. Smartfon ten działał już na MIUI 14 z Androidem 13, a teraz dostał nie tylko nowy system producenta, ale też najnowszą wersją Androida.

Czytaj też: Nothing prezentuje nowe słuchawki. Tym razem dostajemy dwa modele – flagowy i bardziej budżetowy

Aktualizacja waży 5,2 GB i zawiera w sobie także poprawkę zabezpieczeń z kwietnia 2024 roku. Numer kompilacji to OS 1.0.1.0 UKDEUXM. Ze względu na pokaźne rozmiary, upewnijcie się, że macie włączone Wi-Fi i naładowany smartfon.

Źródło: Nightlake 

Nie obyło się niestety bez złych wieści. Wydana teraz aktualizacja jest ostatnim uaktualnieniem systemowym, jaki Xiaomi 11T Pro otrzyma. Model ten debiutował razem z Androidem 11 i na „czternastce” się skończy, chociaż nadal będą udostępniane poprawki zabezpieczeń, przynajmniej przez jakiś czas.