Interaktywne miasteczko „Planeta Energii” wyląduje w Warszawie!

W piątek i sobotę Warszawiacy mają okazję odwiedzić interaktywne miasteczko, które zawitało w stolicy w ramach III edycji programu edukacyjnego Grupy ENERGA „Planeta Energii”.

„Planeta Energii” to ogólnopolski projekt edukacyjny, realizowany w ramach programu ENERGA Edukacja. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej, promowanie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, a także kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Miasteczko „Planeta Energii” wylądowało w Warszawie w Parku Agrykola pod Zamkiem Ujazdowskim! Na miejscu czekają liczne atrakcje, które przeniosą zarówno dzieci, jak i dorosłych, w tajemniczy i fascynujący świat energii elektrycznej. Udział w wyścigu na rowerach treningowych wytwarzających prąd elektryczny, projekcja filmu 3D o Energoludkach – mieszkańcach Planety Energii oraz udział w pokazach i eksperymentach prowadzonych przez naukowców w Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, to tylko niektóre z nich.

Ambasadorem III edycji programu „Planeta Energii” jest Tomasz Rożek, doktor nauk fizycznych, dziennikarz naukowy i autor książek.

Patronat honorowy nad konkursem „Planeta Energii” objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni akcji to magazyn popularnonaukowy Focus oraz sieciaki.pl

Zapraszamy w piątek od godziny 15:00 do 18:00 oraz w sobotę od godziny 11:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Uwaga: w sobotę godzinach 14:00 –15:00 będzie przerwa techniczna.