Internauci! Wasz głos liczy się w „Klasie ze snów’

Już 1 lutego rusza internetowy plebiscyt ogólnopolskiego konkursu Klasa ze snów. O tytuł Nagrody Publiczności walczyć będzie 20 komiksów przesłanych przez uczniów z całej Polski. Każdy, kto odwiedzi stronę konkursu w dniach od 1 – 28 lutego do 2011 roku będzie mógł oddać swój głos na jedną z nominowanych prac.

Na konkurs „Klasa ze snów” wpłynęło kilkaset komiksów z całej Polski. W konkursowe szranki stanęły szkoły z wielkich aglomeracji, małych miast jak i wiosek. Ich twórcami są uczniowie w różnym wieku. Prace przygotowywane były zarówno grupowo, jak i indywidualnie, pod opieką nauczycieli i zupełnie samodzielnie. Każda z prac przedstawia inną wizję klasy za 100 lat. Nauka w niej będzie nie tylko przyjemna, ale także – dzięki nowym technologiom – bardziej efektywna. Werdykt, która wizja jest najbliższa internetowej publiczności, poznamy już w marcu.

Niemal każdy z nadesłanych komiksów wyraźnie dowodzi, że nowoczesność kojarzy się uczniom z technologią. To właśnie ona podkreśla, że bohaterowie prac uczą się w innej szkole, w szkole przyszłości. Na szczęście w wyobrażeniach autorów prac technologia nie zastępuje dzieciom całkowicie przyjaciół, ani rozmów – mówi Michał Biernacki – członek Jury, przedstawiciel marki NOBO w Polsce i Organizatora konkursu.

Czy wizja autorów prac zbiegnie się z wyobrażeniami Internautów? Przekonamy się niebawem. Tymczasem, Internauci do myszek – dzięki Wam jedna ze szkół otrzyma zestaw multimedialny o wartości ok. 4 000 zł zawierający: projektor DLP SVGA, wizualizer CP135 oraz linkę zabezpieczająca Twin. Pamiętajcie, że to Wasz głos może być decydujący!

Oto lista nominowanych szkół:

V Liceum Ogólnokształcące w LegnicySP nr 10 z Oddziałami Sportowymi w BielawieLiceum Ogólnokształcące Nr 6 w ChełmieSzkoła Podstawowa w Kunowicach.SP nr 172 im. Stefana Banacha z Łodzi.Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie.Publicznego Gimnazjum im. M. Kopernika w Nowej WsiGimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku Salezjańskie Gimnazjum im Św. Jana Bosko w LegionowiePubliczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Obrońców Pokoju w OpoluZespół Szkół im. Jana Pawła II w BrzostkuZespołu Szkół w SłobódcePubliczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży.Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku. SP nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie ŚląskiejSP nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie Gimnazjum nr 1 w OrnecieGimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w PoznaniuGimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu \Gimnazjum w Grzegorzewie.

Strona konkursu: www.klasazesnow.pl