Internauci wybierają najlepsze Blogi Roku 2009 roku!

Trwa 5. jubileuszowa edycja konkursu na najlepsze polskojęzyczne blogi 2009 roku, organizowanego przez Onet.pl pod patronatem serwisu Blog.pl. 12 stycznia rozpoczyna się drugi etap konkursu czyli nominowanie zgłoszonych blogów, przez Internautów, do oceny Jury.

Nominacje blogów odbywają się za pomocą głosowania SMS pod numerem 7144. Każdy ze zgłoszonych do konkursu blogów, a jest ich około 6 tysięcy, otrzymał unikalny numer, który będzie wyświetlany na stronach serwisu konkursowego www.blogroku.pl obok adresu bloga. Dochód, z pominięciem kosztów operatorów, zostanie przekazany na cele charytatywne.

W efekcie głosowania, które potrwa do 21 stycznia, do kolejnego etapu konkursu przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W wyniku głosowania Internautów oraz Kapituły Konkursu zostanie wyłonionych 15 zwycięskich blogów: 10 najlepszych blogów 2009 roku w 10 kategoriach tematycznych, Blog Blogerów, Blog Teen Blogerów, 2 Wyróżnienia Główne oraz Blog Roku 2009.

Wynik głosowania Internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania 9 lutego i zostanie ogłoszony w serwisie www.blogroku.pl. Efekt obrad Kapituły – przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 11 lutego, podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Warszawie.

Oto niektóre ze zgłoszonych w konkursie blogów:

w kategorii  „Ja i moje życie”>blog>, żony Kazimierza Marcinkiewicza www.isabel28.blog.onet.pl

w kategorii „Polityka” blog Aleksandera Gudzowatego www.gudzowaty.blog.onet.pl/

w kategorii „Foto, video, komiks” blog Bartka Pogody www.bartpogoda.net/

w kategorii „Moje zainteresowania i pasje”>blog Katarzyny Kulpy www.stanikomania.blox.pl/html
jeden z najpopularniejszych blogów polskiej blogosfery

Wyboru najlepszych blogów, w dziesięciu kategoriach tematycznych, dokonają Internauci oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu, w której znalazły się osobowości ze świata kultury i mediów: Odeta Moro-Figurska, Grzegorz Marczak, Tomasz Sekielski, Marek Kalmus, Krystian Lupa, Lidia Popiel, Sylwia Chutnik, Robert Makłowicz, Joanna Kołaczkowska i Kaja Kudełko.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne w serwisie: www.blogroku.pl