iOS 17.1.1. już dostępny. W końcu pojawia się długo wyczekiwana poprawka błędów

Odkąd tylko stabilny iOS 17 trafił na pokład iPhone’ów, zwłaszcza tych najnowszych modeli, ich posiadacze zmagają się z kilkoma irytującymi błędami. Co prawda problem z przegrzewaniem został mniej więcej naprawiony, ale pozostało jeszcze kilka rzeczy, które Apple musiał naprawić i zrobił to, w najnowszej aktualizacji.
iOS 17.1.1. już dostępny. W końcu pojawia się długo wyczekiwana poprawka błędów

Najnowsza wersja iOS 17 w końcu naprawia irytujące błędy, ale na prawdziwe ulepszenia trzeba jeszcze zaczekać

W ostatnich tygodniach użytkownicy iPhone’ów skarżyli się na sporo błędów, takich jak przegrzewanie urządzeń, nieprawidłowe działanie niektórych widżetów czy awaria Apple Pay i innych funkcji NFC, gdy chcieli ładować swoje iPhone’y 15 w niektórych modelach samochodów. W zasadzie nie chodzi jedynie o iOS, bo również nowe wersje innych systemów Apple’a pełne są problemów i to do tego stopnia, że gigant musiał na trochę wstrzymać rozwój iOS 18, by móc skupić się na naprawach oraz wdrożeniu funkcji, które wcześniej były zapowiadane. Teraz posiadacze iPhone’ów doczekali się naprawy niektórych błędów w ramach aktualizacji iOS 17.1.1.

Czytaj też: Apple wstrzymał rozwój iOS 18. Powód? Za dużo bieżących błędów, którymi trzeba się zająć

Apple rozwiązał już problem z przegrzewaniem w ramach poprzedniej poprawki, więc teraz przyszedł czas na pozostałe dwa błędy. Przede wszystkim chodzi o to nieszczęsne ładowanie bezprzewodowe w niektórych samochodach, na które skarżono się już na początku października. Chodzi o to, że po rozpoczęciu bezprzewodowego ładowania w samochodach BMW, chip NFC w iPhone’ach 15 nie działał prawidłowo – smartfony wchodziły tryb odzyskiwania danych z białym ekranem, a po ponownym uruchomieniu NFC przestawało działać. Oznaczało to niemożność korzystania z Apple Pay czy innych funkcji związanych z tym sposobem łączności, takich jak np. cyfrowy kluczyk do samochodu.

Czytaj też: Najnowsza wersja watchOS miała ulepszyć Apple Watch, tymczasem je zepsuła

Ponadto Apple naprawił też błąd widżetu pogody na ekranie blokady, który nieprawidłowo wyświetlał śnieg. Można byłoby więc powiedzieć, że po aktualizacji do iOS 17.1.1. iPhone’y nie będą już sprawiać problemów swoim właścicielom, ale niestety wcale tak nie jest. W międzyczasie szwankować zaczęła łączność Wi-Fi, która – wedle skarg użytkowników – tymczasowo wyłączała się podczas użytkowania. Na tę poprawkę trzeba będzie zaczekać do wydania iOS 17.2, bo zauważono, że jest ona obecna w wersji beta tej wersji systemu.

Czytaj też: Kolejne Apple Watch dostaną jeszcze więcej funkcji pomagających dbać o zdrowie

iOS 17.1.1 jest dostępny do pobrania dla iPhone’a XR i XS, a także wszystkich innych smartfonów Apple wydanych po nich, w tym oczywiście dla tegorocznych iPhone’ów 15. iOS 17.2 ma natomiast pojawić się jeszcze w tym roku i oprócz poprawek powinien poprawić ogólną stabilność, jednocześnie dodając więcej funkcji, takich jak aplikację Dziennik, wspólną listę odtwarzania w Apple Music, weryfikację klucza kontaktu iMEssage i kilka innych nowości.