Apple szykuje kolejną nowość dla iPhone’ów. Pojawi się w iOS 17.2

Apple szykuje się do udostępnienia kolejnej większej aktualizacji dla iPhone’ów. iOS 17.2 skupiony jest przede wszystkim na dodaniu kilku zapowiadanych wcześniej nowości, choć nie zabraknie też poprawek błędów i drobniejszych zmian.
Apple szykuje kolejną nowość dla iPhone’ów. Pojawi się w iOS 17.2

iOS 17.2 powinien zadebiutować już w grudniu, warto więc wiedzieć, czy jest na co czekać

Wygląda na to, że Apple w tej aktualizacji skupia się na poprawie komfortu użytkowania swoich smartfonów. Największą nowością, jaka pojawi się w iOS 17.2 jest Dziennik. Jest to aplikacja, którą firma zapowiedziała jeszcze w czerwcu, ale dopiero teraz wprowadza ją do systemu. Dziennik to nowe miejsce w systemie, w którym możemy zapisywać najważniejsze chwile z naszego życia. Można w niej prowadzić zapiski, dodawać zdjęcia czy filmy, a na podstawie ostatnich aktywności wbudowana w urządzeniu technologia uczenia maszynowego może podpowiadać nam różne sugestie jako inspirację dla kolejnych wpisów. Co istotne – wszystko jest szyfrowane i nawet Apple nie ma dostępu do naszych zapisków, a samą apkę można dodatkowo zablokować.

Czytaj też: Kolejny iPhone SE przestanie być tak przestarzały. Poznaliśmy jego wygląd

Kolejną nowością, jaką Apple udostępni swoim użytkownikom, będzie możliwość dodawania grupowych list odtwarzania dla znajomych i rodziny. Wspólna playlista pozwoli na dodawanie ulubionych utworów i albumów do udostępnionej lity odtwarzania. Idealna funkcja na imprezy. A skoro przy rozrywce jesteśmy, to dla tych, którzy korzystają z Apple TV nowy iOS zaoferuje bardziej przyjazny interfejs. Połączono w jedną sekcję dwie oddzielne zakładki, tworząc kartę Silmy i programy telewizyjne. Prostszy układ sprawi, że korzystanie z Apple TV będzie łatwiejsze.

Czytaj też: Przyszłoroczny iPhone 16 nie dostanie wyczekiwanego ulepszenia. Apple znów ma problem

iOS 17.2 doda również nową funkcję zabezpieczeń, która pozwala użytkownikom weryfikować swoje kontakty. System, znany jako weryfikacja klucza kontaktowego iMessage, może wyświetlić kod weryfikujący, dzięki któremu potwierdzimy, z kim rozmawiamy. Jest to nowa forma zabezpieczenia, skierowana przede wszystkim do osób szczególnie narażonych na cyberataki, takich jak politycy czy dziennikarze.

Czytaj też: Apple szykuje dziwny dodatek do swoich zegarków. Przyda się podczas wędrówek po ciemku

Wraz z aktualizacją pojawi się nowa funkcja pomagająca użytkownikom wyłączyć wbudowane podpowiedzi. Apple doda do systemu przełącznik, który znajdziemy w ustawieniach klawiatury, by szybko pozbyć się autouzupełniania. Oprócz tego z pewnością pojawi się jeszcze kilka innych zmian, ale nie o wszystkich jeszcze wiemy. Widać jednak, że Apple skupia się teraz na poprawie komfortu korzystania z iPhone’ów. Spodziewać się można, że iOS 17.2 zawierać będzie poprawki w zakresie zabezpieczeń oraz łatki błędów, których ostatnio w systemie Apple niestety nie brakuje.

[Aktualizacja] Z tą nowością łatwiej udostępnisz bilety innym użytkownikom iPhone’ów

W aktualizacji iOS 17.2 pojawi się nowość, bardzo podobna do funkcji NameDrop, jednak zamiast udostępniania danych kontaktowych, będziemy mogli udostępnić innym nasze karty pokładowe, bilety do kina i inne karnety dostępne w Portfelu. Działanie jest proste, wystarczy wejść w aplikację i dotknąć biletu, który chcemy komuś przesłać. Kolejnym krokiem jest przytrzymanie iPhone’a w pobliżu innego smartfona Apple’a i naciśnięcie przycisku “Udostępnij” – pojawi się on pod biletem/karnetem dopiero po wykryciu innego iPhone’a. Wszystko dzieje się za pośrednictwem AirDrop, a oba urządzenia muszą mieć zainstalowany system iOS 17.2.

Czytaj też: iPhone SE 4 będzie bardzo przypominał flagowca i to nie tylko z zewnątrz

Oczywiście do tej pory bilety mogliśmy udostępniać z poziomu portfela przy pomocy AirDrop, Wiadomości i innych aplikacji, ale teraz cały proces został ułatwiony i przyspieszony. Jak opisano tę nowość w informacjach o iOS 17.2:

Ulepszenia AirDrop, w tym rozszerzone opcje udostępniania kontaktów i możliwość udostępniania kart pokładowych, biletów do kina i innych kwalifikujących się karnetów, łącząc ze sobą dwa iPhone’y.

iOS 17.2 jest obecnie w fazie testów beta, a aktualizacja trafi do użytkowników jeszcze w tym miesiącu.