iPhone 15 czy Galaxy S24? Klienci są jednogłośni

Wojna między iPhone’ami a flagowcami Samsunga trwa w najlepsze i tym razem wydaje się, że szala mocno przechyliła się na korzyść południowokoreańskiego giganta. Galaxy S24 są zdecydowanie lepiej oceniane niż urządzenia rywala.
Seria Samsung Galaxy S24

Seria Samsung Galaxy S24

Seria Galaxy S24 zbiera pozytywne opinie

Debiutująca jesienią ubiegłego roku seria iPhone 15 okazała się hitem sprzedażowym, ale to wcale nie oznacza, że wszyscy klienci byli jednakowo zadowoleni z tego zakupu. Wszystko z powodu licznych problemów, na jakie trafiali użytkownicy już w pierwszych dniach od wyjęcia nowych telefonów z pudełka. Właśnie z tego powodu iPhone 15 Pro zyskał niedawno status najgorzej ocenianego przez klientów iPhone’a Pro w historii. Zadowolenie z tego modelu okazało się naprawdę niskie, choć należy tutaj wspomnieć, że mowa wciąż o stosunkowo wysokim wyniku na tle konkurencji.

Czytaj też: OnePlus nie chce dawać długiego wsparcia swoim flagowcom. Dlaczego?

Za nami jest już premiera Galaxy S24, a więc głównego konkurenta nowych iPhone’ów. Samsung wyjątkowo mocno postarał się, by jego flagowce miały szansę zawojowania rynku. Funkcje sztucznej inteligencji były reklamowane najbardziej, ale na pokładzie pojawiło się jeszcze wiele innych ulepszeń. Najwyraźniej gigant trafił z nimi bardzo dobrze, bo po raz pierwszy klienci są bardziej zadowoleni z zakupu smartfonów Samsunga niż iPhone’ów.

Czytaj też: Kolejny Android dostanie przydatne ulepszenie. Pomoże w utrzymaniu porządku na smartfonie

To spore zaskoczenie, chociaż należy tutaj wspomnieć, że chodzi o oceny przyznawane w podobnym okresie od premiery. Różnica jest jednak naprawdę spora, zwłaszcza w przypadku modelu podstawowego. Podczas gdy iPhone 15 zdobył 76% pozytywnych recenzji, Galaxy S24 ma ich 91%. Nieco niższe, ale równie dobre oceny zebrały pozostałe modele, dzięki czemu tegoroczna seria stała się – przynajmniej na razie – najlepiej ocenianą serią S w historii Samsunga.

Informacje pochodzą z danych PerfectRec i opierają się na recenzjach z takich serwisów sprzedażowych, jak Best Buy, Verizon, AT&T itp. Ogólna satysfakcja jest prezentowana jako odsetek recenzentów, którzy przyznali produktowi pięć gwiazdek w pięciogwiazdkowej skali. Oceny dotyczą najniższej konfiguracji pamięci masowej dostępnej dla każdego modelu, ponieważ są to zazwyczaj najlepiej sprzedające się opcje i mają najwięcej recenzji.

Czytaj też: Samsung i Google nie chcą dzielić się nową funkcją. Reszta może o niej tylko pomarzyć

Oczywiście należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Jak zauważa PerfectRec „opinie pierwszych użytkowników [iPhone’a] są czasem bardziej negatywne niż te, które pojawiły się kilka miesięcy po premierze. Podejrzewamy, że może to wynikać z faktu, że pierwsi użytkownicy to entuzjaści, którzy lepiej znają najnowsze modele i mogą być rozczarowani, jeśli stopniowe ulepszenia nie będą wydawać się imponujące. Możliwe, że jest to wyłącznie zjawisko Apple i pierwsi użytkownicy Galaxy S zachowują się inaczej.” Ponadto z czasem opinie na temat Galaxy S24 też mogą ulec zmianie. Na razie jednak Samsung ma powody do radości, bo taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.