iPhone 15 Pro powinien zachwycić fanów Apple’a. Tymczasem okazał się porażką

Apple mocno się w tym roku postarał, by iPhone’y 15, zwłaszcza modele Pro, robiły jak największe wrażenie. Wygląda jednak na to, że te urządzenia, nad którymi producent tak intensywnie pracował – a więc iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – okazały się nie spełniać oczekiwań klientów. Widać to w wystawianych w sieci ocenach.
iPhone 15

iPhone 15

Od premiery najnowszych iPhone’ów minął ponad miesiąc, więc klienci mieli mnóstwo czasu na wystawienie opinii o tym sprzęcie

Miesiąc to odpowiedni czas, by wyrazić swoje zdanie na temat użytkowanego sprzętu, dlatego możemy już sprawdzić, jak fani Apple’a oceniają jego najnowsze smartfony. Wydawać by się mogło – bio4rąc pod uwagę starania giganta – że to właśnie iPhone 15 Pro i 15 Pro Max zgarną najlepsze oceny. W sumie to całkiem zrozumiałe, bo to w tych modelach upchnięto najwięcej innowacji, ukrywając je w eleganckiej obudowie wykonanej z tytanu. Dodatkowo, w poprzednich latach właśnie modele Pro były najwyżej oceniane, jako te najlepsze w danej generacji smartfonów giganta.

Czytaj też: Apple Watch dostaje świetną nowość. Spodoba się miłośnikom biegania

Tymczasem w tym roku Apple najwyraźniej rozminął się trochę z oczekiwaniami klientów. Może zaważyły na tym początkowe problemy z iPhone’ami 15 Pro? A może po prostu nastawiliśmy się na coś jeszcze lepszego?  W końcu jakby na to nie spojrzeć, to poza portem USB-C, tytanową ramką i programowalnym przyciskiem akcji nie ma dużej różnicy między nim a iPhonem 14. Jasne, to spore uproszczenie, bo na pokładzie są jeszcze inne ulepszenia, zwłaszcza nowszy procesor, ale fakt pozostaje faktem – rewolucji znów nie było.

Czytaj też: iPhone 16 to będzie prawdziwa rewolucja. Apple musi w końcu dogonić konkurencję

I takie rozczarowanie klientów widać na przykładzie ocen wystawianych w witrynie z PerfectRec. Klienci Apple’a w ostatnim miesiącu zostawili tam ponad 690 000 opinii i co ciekawe, te dotyczące iPhone’a 15 były bardzo pozytywne. Tak samo ciepło przyjęty został model Plus, a dobrze wiemy, że ich poprzednicy nie cieszyli się wielką popularnością.

Jak widzicie na wykresie powyżej, widać spory wzrost jeśli chodzi o zadowolenie klientów z tych dwóch modeli iPhone’aów. Tymczasem już drugi rok z rzędu widać, jak rozczarowujące są iPhone’y Pro i Pro Max. Z przyznanych ponad 690 tys. ocen tylko 73% klientów przyznało im doskonałą ocenę. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać sukcesem, ale w rzeczywistości 15 Pro ma najniższą liczbę pięciogwiazdkowych recenzji w porównaniu z jakimkolwiek innym modelem Pro, jaki kiedykolwiek wyprodukował Apple.

Czytaj też: Nad czym pracuje Apple? Powraca temat większego iPada Air

Takiego odbioru Apple się raczej nie spodziewał. I jasne, to nie tak, że klienci uznali te modele za klapę, ale tego typu zestawienia pokazują, że nawet jeśli producent uważa dany produkt za najlepszy, to użytkownicy niekoniecznie muszą się z tym zgadzać. Oczywiście nie zapominajmy, że są to oceny tylko z miesiąca, bo mniej więcej tyle czasu minęło od wprowadzenia tych modeli do sprzedaży. Biorąc pod uwagę początkowe problemy, jest jeszcze szansa, że sytuacja ulegnie poprawie.