To będzie istna gamingowa bestia. Kolejny smartfon z najnowszym Snapdragonem szykuje się do premiery

Pod koniec października Qualcomm zaprezentował swój najnowszy układ Snapdragon 8 Gen 3 i Xiaomi zdążyło już nawet wypuścić napędzane nim smartfony. Teraz przyszedł czas na kolejnych producentów i już wiemy, że ten flagowy chipset napędzi m.in. iQOO 12 Pro, który zadebiutuje na dniach.
To będzie istna gamingowa bestia. Kolejny smartfon z najnowszym Snapdragonem szykuje się do premiery

iQOO 12 Pro zdradza swoją specyfikację

iQOO to submarka doskonale nam znanej firmy Vivo, która wypuszcza na rynek modele zarówno z niższej jak i z najwyższej półki, które mogą konkurować z najlepszymi pod kątem specyfikacji i ceny. Ta zwykle jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości takiego smartfona. Teraz producent szykuje się do premiery iQOO 12 Pro, który będzie jednym z pierwszych (po serii Xiaomi 14) modeli napędzanych przez najnowszego Snapdragona. Układ ten zostanie sparowany z aż 16 GB RAM typu LPDDR5X, 1 TB pamięci UFS 4.0, a na pokładzie znajdzie się również autorski chip Q1. Jego pełnych możliwości jeszcze nie znamy, ale jego zadaniem będzie wyniesienie gamingowych możliwości na jeszcze wyższy poziom.

Smartfon będzie również oferował ulepszone chłodzenie z komorą parową powiększoną o ponad 40% w porównaniu do poprzednika. Zgodnie z tym, co ujawnił już producent, komora wykorzystuje czterosferową architekturę rozpraszania ciepła i ma powierzchnię 6K. Za zasilanie urządzenia odpowie akumulator o pojemności 5000 lub 5100 mAh obsługujący szybkie ładowanie z mocą 120 W.

Czytaj też: Co z nowym Androidem dla Galaxy S20 i Galaxy Note 20? Nie mamy dobrych wiadomości

Na pokładzie znajdzie się duży, 6,79-calowy ekran Samsung E7 AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Zarządzać nim będzie wspomniany wcześniej układ Q1, który wzmocni wrażenia z gamingu. Jeśli chodzi o aparaty, tutaj czeka nas miłe zaskoczenie, bo w porównaniu z typowymi modelami nastawionymi na mobilne granie, iQOO 12 Pro nie idzie na łatwiznę. Swój flagowiec wyposaży w 50-megapikselową jednostkę główną (OmniVision OV50H, 1/1,3″), 50-megapikselowy aparat z obiektywem ultraszerokokątnym (Samsung ISOCELL JN1, 1/2,76″) oraz 64-megapikselowy moduł z 3-krotnym zoomem (OmniVision OV64B, 1/2″), ten sam, który znalazł się też na pokładzie OnePlus Open.

Z dodatkowych informacji ujawniono, że flagowiec ma stopień ochrony IP68 i będzie działać pod kontrola Androida 14. Jego premiera została zaplanowana na 7 listopada, a obok iQOO 12 Pro zadebiutuje też model podstawowy, o nieco słabszej specyfikacji. Nie wiemy jeszcze, jakie ceny ustali producent, ale poprzednik kosztował mniej niż 4000 złotych, więc i tutaj nie spodziewamy się dużo wyższych cen.