Co z nowym Androidem dla Galaxy S20 i Galaxy Note 20? Nie mamy dobrych wiadomości

Kilka dni temu Samsung ogłosił na swojej stronie listę modeli, które zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji nakładki One UI, a co za tym idzie, dostaną też Androida 14. Wśród wymienionych smartfonów znalazły się dwie serie, które straciły już wsparcie oprogramowania — Galaxy S20 i Galaxy Note 20. Radość ich właścicieli jednak nie trwała długo.
Co z nowym Androidem dla Galaxy S20 i Galaxy Note 20? Nie mamy dobrych wiadomości

Samsungi Galaxy S20 i Note 20 nie zobaczą Androida 14

Od jakiegoś czasu Samsung oferuje swoim urządzeniom znacznie dłuższe wsparcie, zwłaszcza modelom flagowym, które zostały objęte nawet czterema dużymi aktualizacjami Androida. Ta nowa polityka nie objęła jednak starszych topowych serii, więc ich posiadacze muszą liczyć się z szybszą utratą wsparcia. W tym roku na listę nieaktualizowanych modeli (chodzi o aktualizację oprogramowania) zostały wpisane serie Galaxy S20 i Galaxy Note 20, debiutujące w 2020 roku. Dla nich Android 13 był ostatnią wersją oprogramowania. Dlatego wszyscy zapewne się zdziwili, gdy Samsung opublikował niedawno listę urządzeń, które zaktualizuje do One UI 6 i Androida 14.

Czytaj też: Samsung rozdaje pieniądze. Wystarczy, że kupisz jeden z tych modeli

Oprócz flagowców tej i poprzedniej generacji znalazło się tam kilka modeli ze średniej i niższej półki, ale też serie Galaxy S20 i Galaxy Note 20. Było to niemałe zaskoczenie. Pierwszy zauważył to serwis  9to5Google, który od razu zgłosił się do Samsunga z prośba o komentarz. To samo zrobiły też inne serwisy, jednak gigant odmówił komentarza na ten temat. Mimo tego szybko zmienił rozpiskę, usuwając s niej obie trzyletnie serie, ale nie tylko. Aktualizacji nie dostaną też Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip 5G i LTE, które również wcześniej były tam obecne.

Wygląda więc na to, że Samsung zwyczajnie się pomylił, ale nie chce przyznać się do błędu. Niestety posiadacze wykreślonych modeli muszą obejść się „smakiem” jeśli chodzi o najnowsze oprogramowanie. Na szczęście południowokoreański gigant wciąż zapewnia im aktualizacje zabezpieczeń – na razie co miesiąc, natomiast od przyszłego roku będą one udostępniane kwartalnie. Oznacza to, że powoli, acz nieubłaganie zbliża się kres życia ostatniej wydanej generacji Galaxy Note.  

Czytaj też: Amazfit Active trafił do Polski. Ile zapłacimy za ten smartwatch?

Nowsze serie, w tym Galaxy S21 nie tylko dostaną najnowszego Androida z nakładką One UI, ale w dodatku nie będzie to dla nich ostatnia taka duża aktualizacja. W przyszłym roku Samsung udostępni im również Androida 15.