Irygator do implantów – wybieramy najlepszy irygator stomatologiczny do pielęgnacji implantów

Samo szczotkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej to za mało, aby zadbać o jamę ustną
w sposób kompleksowy. W tym celu warto posłużyć się irygatorem stomatologicznym, który sprawdzi się również u osób posiadających implanty. Jaki irygator do zębów będzie najlepszy do pielęgnacji implantów?
Irygator do implantów – wybieramy najlepszy irygator stomatologiczny do pielęgnacji implantów

Irygator stomatologiczny to urządzenie, które dawniej znajdowało się wyłącznie na wyposażeniu gabinetów stomatologicznych, natomiast dzisiaj coraz częściej możemy znaleźć je w wielu domach. Został stworzony do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wyglądem przypomina nieco szczoteczkę elektryczną, lecz nie posiada standardowej główki czyszczącej, a cienką rurkę. Irygator do zębów wyposażony jest w silniczek elektryczny, który napędza pompę połączoną ze zbiornikiem na wodę. U jego wylotu znajduje się dysza strumieniowa, przez którą wydostaje się sprężone powietrze. Irygator swoim działaniem przywołuje na myśl myjkę ciśnieniową, która wykorzystuje wodę i powietrze do usuwania płytki nazębnej, osadów oraz resztek pokarmowych z obszarów, do których nie jest w stanie dotrzeć włosie szczoteczki do zębów. Urządzenie do irygacji oczyszcza nie tylko przestrzenie międzyzębowe czy kieszenie dziąsłowe, ale również elementy aparatu ortodontycznego.

Możemy wymienić dwa podstawowe rodzaje irygatorów. Irygator stacjonarny posiada szeroką skalę ciśnienia do wyboru oraz bardzo pojemny zbiornik na wodę. Aby go uruchomić i z niego korzystać, wcześniej należy podłączyć go do gniazdka elektrycznego. Irygator bezprzewodowy, inaczej mobilny, to urządzenie idealne dla osób, które często podróżują lub spędzają więcej czasu w pracy czy też w szkole. Wyposażony jest w węższą skalę ciśnienia oraz mniejszy zbiornik. W zamian za to posiada wydajną baterię, dzięki której można używać go nawet przez miesiąc bez konieczności ładowania. Do oby typów irygatorów dołączane są końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu.

Czy irygator oczyszcza implanty?

Irygator stomatologiczny to urządzenie, które pozwoli zadbać nie tylko o Twoje przestrzenie międzyzębowe, ale również o elementy aparatu ortodontycznego, mosty czy też implanty. Jest świetną alternatywą dla wykałaczek i nici dentystycznych, ponieważ nie podrażnia dziąseł,
a jego działanie jest delikatniejsze. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie stosować go od razu po wszczepieniu implanta. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do uszkodzenia świeżej rany. Po irygator można sięgnąć po kilku dniach od zabiegu. Najlepiej zacząć od niskich wartości ciśnienia i nie kierować strumienia wodnego bezpośrednio na ranę. Stosowanie irygatora stomatologicznego do pielęgnacji implantów może mieć bardzo duży wpływ na ich utrzymanie w przyszłości.

Jaki irygator do pielęgnacji implantów?

Jeśli potrzebujesz irygatora do pielęgnacji implantów, mamy dla Ciebie pewną propozycję. To bezprzewodowy irygator stomatologiczny Smilesonic H2O, który został wyposażony w pięć trybów pracy, w tym program DIY, który pełnię władzy nad generowanym strumieniem przekazuje użytkownikowi. Zakres ciśnienia w urządzeniu wynosi 0,5-7,6 bar, dzięki czemu każda osoba może dopasować jego moc do własnych potrzeb i możliwości. Irygator posiada bardzo wydajny akumulator, który zapewnia do dwóch tygodni pracy bez konieczności ładowania, a także zbiornik o pojemności 300 ml, który nie wymaga uzupełniania. Chcesz poznać więcej informacji na temat opisywanego modelu? Warto sprawdzić stronę https://denthelp.pl/blog/ranking-irygatorow gdzie opisane są szczegółowe dane tego modelu jak i pokazano inne urządzenia dostępne na naszym rynku. Irygator Smilesonic H2O występuje w kilku wariantach kolorystycznych.

Do zestawu z irygatorem bezprzewodowym Smilesonic H2O dołączane są dysze czyszczące
o różnych właściwościach. Jedną z nich jest końcówka ortodontyczna, czyli przeznaczona dla osób z aparatami ortodontycznymi oraz implantami. Jej zadaniem jest kierowanie strumienia wodnego w taki sposób, aby trafiał on w trudno dostępne obszary wokół wypełnień.

Lokowanie produktu: Smilesonic