Jak druk 3D wpłynie na nasze życie? [AUDYCJA]

Zapraszamy do słuchania naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 13 lipca po godz. 20 będziemy rozmawiać o drukarkach 3D i tym, jak zmieniają projektowanie czy wytwarzanie przedmiotów.

Drukowanie kojarzy nam się najczęściej z płaską kartką papieru, ale dziś wydrukować można już niemal każdy przedmiot trójwymiarowy – od figurki, przez sukienkę, po pizzę i przydomową elektrownię wiatrową. Dlaczego rynek drukarek 3D rozwija się tak szybko? Co ta technologia może zmienić w naszym codziennym życiu? I kiedy powstaną drukarki 3D, drukujące nowe drukarki 3D?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą Małgorzata Minta, dziennikarka “Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, Bartosz Barłowski, współzałożyciel firmy Omni3D, projektant pierwszej polskiej drukarki 3D oraz Konrad Sierzputowski, współzałożyciel firmy Omni3D.

Polecamy nasze artykuły:

Audycji można było posłuchać 13 lipca po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast.