Jak możemy wpływać na swe sny? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o snach i tym, jak można wpływać na ich treść.

Gdy pracowaliśmy w redakcji nad artykułem „Wybierz sobie sen” (ukazał się w majowym wydaniu magazynu „Focus“) zrozumiałem, jak niewiele nadal wiemy o snach. Od wieków ludzkość przypisuje im jakieś mniej czy bardziej ukryte znaczenia, praktycznie każdy z nas śni i często dość dobrze pamięta to, co się śniło. Ale gdy próbujemy się temu wszystkiemu przyjrzeć z perspektywy naukowej, pojawia się bardzo wiele znaków zapytania.

Czy wiemy, czym są sny, skąd się biorą i jaką rolę odgrywają? I w jaki sposób możemy wpływać na treść marzeń sennych, wykorzystując nowe technologie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Pola Borkiewicz, projektant, badacz, reżyser snów, artysta interdyscyplinarny oraz Leon Ciechanowski, psycholog z Uniwersytetu SWPS i Fundacji „Mózg!“.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o ucieleśnieniu, neuroestetyce, filmach w psychologii, wewnętrznym głosie, nowych technologiach w psychologii i pomocy psychologicznej po traumie.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 13 maja o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!