Jak nowe technologie wpływają na słuch? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, co najbardziej szkodzi naszemu słuchowi i jak można temu zaradzić.
Jak nowe technologie wpływają na słuch? [AUDYCJA]

Pracując nad artykułem “Jak tracimy słuch?” rozmawiałem z wieloma osobami przekonanymi, że naszym uszom najbardziej szkodzi wszechobecny hałas: ruch uliczny, zbyt głośna muzyka na koncertach i w słuchawkach itd. Jednak przyczyna stopniowej utraty słuchu może być inna – nasz styl życia. Z jednej strony szkodzi nam siedzenie bez ruchu i stres, z drugiej – nieprzemyślana aktywność fizyczna. W efekcie z biegiem lat słyszymy coraz słabiej, a czasami do pogorszenia dochodzi nagle, czego skutkiem mogą być uciążliwe szumy uszne.

Jak powinniśmy dbać o swój słuch?  I w jaki sposób można pomóc komuś, kto cierpi np. na szumy uszne? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM: dr Adam Pabiś, neurobiolog, audiolog i protetyk słuchu z Centrum Nowoczesnej Audiologii Kinetic w Warszawie.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o technologiach dla niepełnosprawnych (z 2014 i 2016 r.), a także najnowsze wydanie “Focusa”, w którym piszę m.in. o zaletach aktywności fizycznej w miejscu pracy i plebiscyt Soczewki Focusa 2017.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 27 stycznia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!