Jak podróżować z dziećmi? Kobusowie znowu na szlaku

Przemierzyli wszerz i wzdłuż Namibię oraz południowo-wschodnią Azję. I to wszystko z dwoma maleńkimi synkami! Tym razem rodzina podróżników wybrała bliższe wojaże, a relacje z wypraw prezentują w przewodnikach po Polsce i Szwecji

Podróżowanie zdaniem Anny i Krzysztofa Kobusów to niezwykle różnorodny i ciekawy sposób na życie, sprzyjający umacnianiu więzi rodzinnych. Ze swoich eskapad przywożą wiele wspomnień oraz porad. Nieskazitelna czystość i porządek, niekończące się tereny leśne. Charakterystyczna tradycyjna drewniana architektura. Ale także łosie, Astrid Lindgren i jej Pippi, Volvo, Husqvarna i trolle… Ile jeszcze skojarzeń pojawia nam się w głowach na myśl o Szwecji? Co jeszcze skrywa ten kraj?

Kobusowie w Polsce wybrali równie interesujące atrakcje. Zjazd wikingów na wyspie Wolin, pokaz palem w Lipnicy Murowanej, wioska indiańska Tatanka w Solcy Małej czy synagoga w Tykocinie – to tylko niektóre propozycje, do których poznania zachęcają w książce z nowej serii zatytułowanej „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie”.

Atutem wydawnictwa jest udzielanie czytelnikom cennych rad, jak godzić obowiązki rodzicielskie z pasją podróżowania. W co zaopatrzyć się przed podróżą, jak przystosować dziecięce saneczki do wielogodzinnego marszu przez pokryte śniegiem góry, jak zmienić pieluchę wyjącemu na środku jeziora berbeciowi czy wreszcie jak zapewnić dzieciom nie tylko moc przeżyć, ale także… czas na przetrawienie ich w niedojrzałym jeszcze „rozumku”.

„Wspólne podróżowanie okazało się jak najbardziej możliwe, choć lista problemów i priorytetów od tej pory wyglądała zupełnie inaczej niż wtedy, gdy jeździliśmy sami. W nagrodę zyskaliśmy możliwość oglądania świata z zupełnie innej perspektywy. A także coś jeszcze bardziej cennego: czas dla siebie. W zabieganej codzienności to dobro najbardziej luksusowe”, przekonują autorzy.

W serii ukazał się także przewodnik po Tunezji.

Więcej informacji na temat książek Anny i Krzysztofa Kobusów znaleźć można na stronie wydawnictwa G+J Książki lub na Facebooku.