Jak podzielić tort. Nowa metoda negocjacji dla tych, którzy nie lubią negocjować

Barry Nalebuff, ekspert w dziedzinie teorii gier z Yale, prezentuje swoje niecodzienne, ale oparte na zasadach i sprawdzone podejście, które określa, co naprawdę jest stawką w każdych negocjacjach. Metoda ta ma pomóc osiągać cele nawet tym, którzy do tej pory z negocjacjami byli raczej na bakier.
Jak podzielić tort. Nowa metoda negocjacji dla tych, którzy nie lubią negocjować

Nareszcie jest sposób na negocjowanie z wyższym celem, coś, z czego korzystam przez wiele lat. Z tą książką ty również możesz nauczyć się tego pomysłowego, nowego sposobu negocjowania. Indra Nooyi, była przewodnicząca rady dyrektorów i CEO PepsiCo oraz autorka książki My Life in Full

Pojęcie „dzielenie tortu” jest powszechne w negocjacjach, jednak większość ludzi dzieli niewłaściwy tort, skupiając się jedynie na własnym interesie. Barry Nalebuff, profesor fundacji Miltona Steinbacha w Yale School of Management, oferuje rozwiązanie – nową, sprawdzoną metodę prowadzenia negocjacji, która:

  • pomaga określić faktyczną wartość przedmiotu negocjacji, czyli tytułowego tortu,
  • ukazuje prawdziwą siłę negocjujących graczy i sprawiedliwie uwzględnia ich wkład,
  • pozwala się skupić na stworzeniu jak największego tortu dzięki współpracy,
  • gwarantuje, że każda ze stron dostanie równą część negocjowanej wartości.

W książce znajdziemy nie tylko teorię, ale przede wszystkim wiele praktycznych przykładów, a autor dokonuje wnikliwej analizy wybranych przypadków. Z książki dowiesz się, jak podejście Nalebuffa pomogło przeformułować negocjacje o wysoką stawkę, gdy koncern Coca-Cola kupował Honest Tea – firmę, którą Barry założył wspólnie z Sethem Goldmanem. Dowiesz się, jak dzięki jego metodzie negocjować umowę najmu albo odkupić nazwę domeny. Nauczysz się lepiej dzielić koszty między partnerów, gdy korzyści są nierówne. Przekonasz się, jak sprytni nowojorscy prawnicy, zajmujący się nieruchomościami, wykorzystują koncepcję tortu, aby odbić sobie niekorzystny domyślny podział oszczędności podatkowych i zyskać w ten sposób dodatkowe kilka tysięcy dolarów dla swoich klientów.

Barry Nalebuff napisał tę książkę, negocjując. Dzięki wykorzystaniu przykładów zaczerpniętych z życia Barry dzieli się swoimi sprawdzonymi strategiami, które każdemu umożliwią przygotowanie się do negocjacji, bez względu na to, co będzie ich stawką. Adam Silver, komisarz NBA.

Dzielenie tortu to zdroworozsądkowe zobowiązanie do sprawiedliwości i uczciwości, które działa zarówno w biznesie, w polityce, jak i w życiu codziennym. Usuwa niepotrzebne obawy i stres, przez które wielu ludzi nie lubi negocjować.

Książka “Jak podzielić tort. Nowa metoda negocjacji dla tych, którzy nie lubią negocjować” dostępna jest w cenie 54,90 zł i zakupić możecie ją tutaj.

Nalebuff pokazuje, że to, co sprawia, że ktoś posiada wysoką umiejętność słuchania, czyni z niego również dobrego negocjatora. Będę polecał tę książkę każdej parze, która siedzi na mojej kanapie. Lori Gottlieb, psychoterapeutka i autorka książki Czy chcesz o tym porozmawiać? Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty