Jak się dogadać ze sztuczną inteligencją? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o czatbotach i przyszłości komunikacji z maszynami.

Rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że coraz częściej mamy okazję rozmawiać z komputerami. Może się to odbywać w formie tekstowej, np. poprzez komunikator Facebook Messenger. Sam zresztą zaprogramowałem takiego prostego czatbota, który pomaga w uzyskaniu informacji na facebookowej stronie “Focusa”. Przybywa też inteligentnych asystentów, z którymi można porozumieć się w bardziej naturalny dla nas sposób – za pomocą głosu. Tu przykładami mogą być Siri, Alexa (obecna w produktach takich jak Amaozn Echo) czy Cortana.

Czy takie wynalazki ułatwią nam życie i jak będziemy w przyszłości porozumiewać się z maszynami? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego i MIT oraz Wiesław Bartkowski, projektant interakcji, badacz systemów złożonych z Uniwersytetu SWPS i Creative Coding.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o nowych technologiach w psychologii, przyszłości pracy, kreatywnym kodowaniu, pokoleniu Y i pokoleniu Z.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 1 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!